Advertentie

Hebban vandaag

Listmania /

Marieke Ruijzenaars: what's new?

door Marieke Ruijzenaars 2 reacties
Wie kan beter vertellen welke fantasy en sciencefiction het land binnenstroomt dan Marieke Ruijzenaars van Van Ditmar Boekenimport. Hebban Fantasy heeft haar weten te strikken voor de spannendste lijstjes, titels en nieuwtjes.

Mijn naam is Marieke Ruijzenaars, sinds anderhalf jaar werk ik bij Van Ditmar Boekenimport. Van Ditmar is gespecialiseerd in import, marketing en distributie van Engelstalige boeken voor de Nederlandse en Vlaamse boekhandel. Ons assortiment is breed: literatuur, fantasy & sciencefiction, kunst, reisboeken en geschiedenis, maar ook kinderboeken en stationary. Hiervoor heb ik lang als boekverkoper en inkoper gewerkt bij Broese in Utrecht, daar beheerde ik de hele literatuurafdeling, maar fantasy en sciencefiction was, zonder dat ik zelf veel lees op dat gebied, absoluut mijn favoriete rubriek. Dat was geheel te danken aan de klanten. Fantasylezers zijn veellezers, ze zijn goed geïnformeerd, enthousiast en staan open voor nieuw of onbekender werk. Van deze toegewijde klantenkring heb ik ontzettend veel geleerd! Zelf lees ik vooral literatuur, favoriete auteurs zijn Haruki Murakami, Paul Auster, Raymond Carver en Bret Easton Ellis. Maar thrillers lees ik ook graag, al ben ik wel kieskeurig. Het verhaal moet echt snel en heel spannend zijn anders haak ik af. Harlan Coben vind ik geweldig, de term pageturner zou voor hem zijn uitgevonden als ie nog niet bestond en zijn plots zijn altijd ijzersterk. Op onregelmatige basis zal ik op Hebban schrijven over nieuw verschenen of te verschijnen fantasy en SF-titels, maar ook ander nieuws, tips en trends zal ik hier delen.



Hier mijn Top 5 van fantasytitels die staan te verschijnen.

1. Robin Hobb - Fool’s Assassin 9780553392425 €19,95 (12.08.2014)
Acclaimed and bestselling author Robin Hobb not only makes her triumphant return to Random House, but also to her most beloved characters, Fitz and the Fool, with this amazing new novel, which will be the start of a new Fitz and the Fool trilogy. And this novel likewise introduces the next generation, making it the perfect entry point for new readers as well as old, devoted fans.





2. Lev Grossman - Magician’s Land 9780525427216 €16,95 (01.08.2014)
The Magician’s Land is an intricate and fantastical thriller, and an epic of love and redemption that brings the Magicians trilogy to a magnificent conclusion, confirming it as one of the great achievements in modern fantasy. It’s the story of a boy becoming a man, an apprentice becoming a master, and a broken land finally becoming whole.





3. Brent Weeks - Lightbringer (3): The Broken Eye 9781841499109 €19,95 (01.08.2014)
The third novel in the New York Times bestselling Lightbringer series. As the old gods awaken and satrapies splinter, the Chromeria races to find its lost Prism, the only man who may be able to stop catastrophe. Without the protection of his father, Kip will have to use all his wits to survive a secret war between noble houses, rebels, and an ascendant order of hidden assassins, The Broken Eye.





4. Brian Staveley - Emperor’s Blade 9781447235828 €19,95 (01.09.2014)
Book one in an epic fantasy of intrigue and empire, for fans of George R. R. Martin and Douglas Hulick. The Emperor has been murdered, leaving the Annurian Empire in turmoil.

Now his progeny must bury their grief and prepare to unmask a conspiracy.





5. Terry Pratchett - Dragons at Crimbling Castle 9780857534378 €18,95 (25.09.2014)
Dragons have invaded Crumbling Castle, and all of King Arthur's knights are either on holiday or visiting their grannies. It's a disaster! Luckily, there's a spare suit of armour and a very small boy called Ralph who's willing to fill it. Together with Fortnight the Friday knight and Fossfiddle the wizard, Ralph sets out to defeat the fearsome fire-breathers. But there's a teeny weeny surprise in store... Fourteen fantastically funny stories from master storyteller Sir Terry Pratchett, full of time travel and tortoises, monsters and mayhem!         



Over de auteur

Marieke Ruijzenaars

19 volgers
0 boeken
0 favorieten


Reacties op: Marieke Ruijzenaars: what's new?

 

Over

Robin Hobb

Robin Hobb

Robin Hobb is het pseudoniem voor de Amerikaanse schrijfster Megan Lindholm. Eer...