Lieveheersvogel

5

1857, Kansas. De jonge slaaf Henry Shackleford groeit op aan de vooravond van de Amerikaanse burgeroorlog en heeft dagelijks te maken met het slagveld rondom de afschaffing van de slavernij. Als een ruzie tussen zijn eigenaar en John Brown, de legendarische anti-slavernijactivist ('abolitionist'), uit de hand loopt, wordt hij gedwongen zijn thuisstad te verlaten. Henry slaat op de vlucht met Brown, die hem omdoopt tot Kleine Ui en ervan overtuigd is dat de jongen een meisje is. De maanden erop moet Kleine Ui vechten om te overleven en bovendien zijn identiteit verborgen houden en als meisje door het leven gaan. En dan komt hij aan op de historische overval op Harpers Ferry in 1859, een van de grote katalysators van de burgeroorlog en krijgt zijn lot een grotere rol dan hij ooit had kunnen vermoeden.
'Lieveheersvogel' is een geweldige combinatie van geschiedenis en verbeeldingskracht. Het is geschreven met een nauwkeurig en bewonderingswaardig gevoel voor detail en personages, en zit vol humor en avontuur. En onvergetelijke enerverende leeservaring over identiteit en overlevingsdrang.

Voor de lezers van Kathryn Stockett, Alice Walker, Solomon Northup ('12 jaar slaaf')

'Geweldige roman van bestsellerauteur James McBride, met flair voor historische betekenis, muziek en personages. Een meesterlijk portret dat als een moderne Mark Twain op elke pagina een genot is te lezen' - The New York Times Book Review

'Een diepgaande en menselijke roman, net als het werk van Homerus of Mark Twain' - The Washington Pos

Verschenen in
Genre
Literatuur & Romans
Laatste editie
20 mei 2016
Uitgeverij
Xander Uitgevers B.V.
ISBN
9789401602716 , 9789401602723 , 9789401605410

Steun je favoriete boekhandel

Bestel je boeken op Hebban bij Libris of Blz. en steun een boekhandel bij jou in de buurt. Vanaf €15,- gratis bezorgd.

Bestel het boek bij Libris vanaf 10,00 Bestel het ebook bij Libris voor 6,99
Bestel het boek bij Blz. vanaf 10,00 Bestel het ebook bij Blz. voor 6,99
bestellen
bestellen
bestellen
bestellen
Proxisbestellen
Boeken.combestellen

  Klik hier voor een overzicht van alle aanbieders



Advertentie

Hebban recensie

    Joop Rose Hebban Recensent

Vermakelijke avonturen rond afschaffing slavernij

door Joop Rose op 24-02-2015

James McBride (New York, 1957) levert met Lieveheersvogel een onderhoudende avonturenroman af, gebaseerd op historische gebeurtenissen in het Amerika van rond 1850. Vooral ook tot zijn eigen verbazing won hij met dit boek de Amerikaanse National Book Award.



Henry Shackleford is een in een aardappelzak rondlopende negerjongen die door de radicale abolitionist John Brown wordt bevrijd uit zijn...


Schrijf een recensie

Registreren Inloggen met Facebook

Topics


Start een topic voor discussies met andere lezers, vragen over boeken of het delen van leuke trivia over boeken of auteurs.

Start een nieuw topic