Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Spannend, mystiek en vol verrassingen: 'Wit in de middernachtzon'

Sanne Elisabeth ontmoette tijdens een spirituele mastery een dyslexiecoach en een fantasyschrijfster. Maanden later, tijdens een griepperiode, kreeg ze een idee voor een verhaal. Toen ze weer wat fitter was, begon ze met schrijven. Schrijven met dyslexie is geen makkelijke opgave, maar des te bewonderenswaardiger is het dat zij haar creativiteit en doorzettingsvermogen heeft omgezet in een volwaardig boek. Wat je tijdens het lezen merkt: van belemmering is geen sprake, haar verhaal staat als een huis. "Wit in de middernachtzon" is haar debuut en vormt het eerste deel van de Gouden Vleugels-serie.

De wereld van Tirnia is betoverend en mysterieus. Elisabeth weet een sfeer neer te zetten die zowel magisch als mystiek aanvoelt, met elementen als het tempelcomplex, de gevleugelden en de eilandengroep Marelien. De beschrijvingen zijn beeldend genoeg om je mee te nemen naar een andere werkelijkheid, zonder dat het tempo vertraagt. Daardoor blijft er ruimte voor verwondering, passend bij Lucy’s eigen ontdekkingstocht.

De schrijfstijl van Elisabeth is toegankelijk en vlot. Vanaf het eerste moment word je het verhaal ingezogen, en dat blijft zo tot de laatste bladzijde. Het tempo ligt prettig hoog en de spanningsopbouw is goed gedoseerd, met onverwachte plottwists op precies het juiste moment. Lucy is een krachtig en goed uitgewerkt hoofdpersonage. Je leeft mee met haar strijd, twijfels en groei. Een aantal bijpersonages had nog iets meer diepgang mogen krijgen, maar dat is een kleine kanttekening.

Ook de opbouw van het boek is prettig: achterin staat een overzicht van personages en hun gaven, handig als je het even kwijt bent. Het bonushoofdstuk is een leuke verrassing en maakt het verhaal op een originele manier nog net iets completer.

Tot slot mag ook het uiterlijk genoemd worden: de cover is prachtig en sluit mooi aan bij de sfeer van het verhaal. "Wit in de middernachtzon" is een overtuigend debuut met een origineel magisch universum, verrassende wendingen en een meeslepend hoofdpersonage. Voor liefhebbers van mystieke fantasy en innerlijke groeiverhalen is dit boek absoluut een aanrader.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van De Rijdende Boekenwurm

Gesponsord

Een weelderige zomerse bruiloft in een luxe hotel aan zee wordt verstoord door de veertigjarige, pas gescheiden Phoebe. Voor ze het weet is ze bruiloftsgast tegen wil en dank. 'Scherp, geestig en een genot om te lezen.'

Om haar baan als video producer te redden, gaat Katie in zee met reddingszwemmer Hutch. Het enige probleem? Ze kan niet zwemmen. Wat begint als een leugentje om bestwil verandert al snel in een web van bedrog.