Advertentie

Luc Callanachs tweede werkdag bij de Schotse politie, begint direct met een moordonderzoek. Wandelaars hebben een brand gezien in de Schotse Hooglanden en de gealarmeerde politie stuit op een verbrand lichaam. Er is niet veel meer overgebleven om het lichaam te identificeren, alleen een reepje stof met wat tanden. Net vertrokken bij Interpol wil Callanach zich bewijzen voor zijn nieuwe team en zijn directe collega Ava Turner.
De politie tast in het duister, de moordenaar is namelijk een geduchte tegenstander die zijn sporen goed weet uit te wissen. Er start een race tegen de klok.
Zal het Luc en zijn team lukken om nog meer moorden te voorkomen?

Helen Fields studeerde rechten aan de Universiteit van East Anglia en ging vervolgens naar de Inns of Court School of Law in Londen. Ze werkte meer dan tien jaar als advocaat in Londen. Samen met haar man David runt ze een familieproductiebedrijf. ‘Perfecte resten’ speelt zich af in Schotland, waar Helen zich het meest één met de wereld voelt. Ze woont met haar gezin in Los Angeles. ‘Perfecte resten’ is het eerste deel van een serie.

In ‘Perfecte resten’ wordt er een klopjacht geopend op een nietsontziende moordenaar. Hij ontvoerd vrouwen, om ze vervolgens een gruwelijke dood te laten sterven. Het is aan Luc Callanach en zijn team om deze moordenaar op te sporen voordat er nog meer slachtoffers vallen. Tegelijkertijd onderzoekt zijn collega, inspecteur Ava Turner, een zaak van achtergelaten pasgeboren baby’s in een park in Edinburgh. Ze is vastbesloten om de moeders van de baby’s op te sporen.
Ondertussen worstelt de half-Franse, half-Schotse Luc Callanach met zijn verleden. Noodgedwongen heeft hij zijn baan bij Interpol in Lyon op moeten zeggen om vervolgens bij de Schotse politie terecht te komen. Ava en Luc worden vrienden, ze helpen elkaar waar nodig. Niet alleen op zakelijk gebied maar ook op het persoonlijke vlak.

In ‘Perfecte resten’ lopen drie verhaallijnen naast elkaar. Die van inspecteur Callanach, het onderzoek van inspecteur Turner en het verhaal van de moordenaar, Reginald King. Heel anders dan in andere thrillers kennen we de moordenaar al. We komen in dit boek steeds meer over zijn beweegredenen om te moorden te weten. Zijn slachtoffers zijn zorgvuldig uitgezochte vrouwen. Ondanks dat er drie verhaallijnen zijn wordt deze thriller vanuit twee perspectieven geschreven. De ene keer vanuit King, de moordenaar en de andere keer vanuit inspecteur Callanach. Alle ingrediënten voor een goede thriller zijn aanwezig. Het boek heeft een vlotte schrijfstijl en na het spannende eerste hoofdstuk zitten we meteen in het verhaal. De plot heeft een goede spanningsboog en is mooi opgebouwd. Op sommige momenten moet je wel even slikken, want behoorlijk gruwelijke aspecten passeren de revue. We volgen beide inspecteurs op de voet. Hun karakters en die van de moordenaar zijn realistisch en worden goed uitgediept, je kunt je dan ook goed inleven in elk van hen. De omgeving waarin het verhaal zich afspeelt is zo omschreven dat we er ons een goede voorstelling van kunnen maken.

‘Perfecte resten’ is het verslavende eerste deel van een serie rondom de inspecteurs Callanach en Turner. Perfect voor de fans van Mo Hayder, M.J. Arlidge en Samuel Bjørk.
We volgen deze auteur op de voet.

Mijn dank gaat uit naar Ambo|Anthos voor het verstrekken van het recensie-exemplaar.
Ik waardeer deze thriller met 4,5 sterren.

Reacties op: Zorgvuldig uitgezochte slachtoffers

150
Perfecte resten - Helen Fields
Jouw boekenplank Jouw waardering
Jouw recensie   Schrijf een recensie
? Bestel dit boek bij Libris.nl Bestel het boek vanaf € 13,99
E-book prijsvergelijker