Advertentie

Voor de jonge lezers zijn crossovers tussen boek en graphic novel of stripverhaal momenteel een ware hype. Zo kent iedere boekenliefhebbende tienjarige vast wel Julius Zebra, Het Leven van een Loser of Dagboek van Muts. Natuurlijk zijn de hiervoor vermelde titels wel heel erg bekend, maar het loont ook wel eens de moeite om wat minder bekende titels uit dit genre ter hand te nemen. Zo bracht de Australische schrijver en komiek Anh Do begin dit jaar zijn eerste deel in de Ninja Kid reeks uit bij uitgeverij Kluitman, en worden we nu getrakteerd op het tweede deel. In dit tweede deel wordt je opnieuw meegenomen in de wereld van Nelson die ergens het midden houdt tussen een jonge James Bond-achtige setting en een verhaallijn die erg doet denken aan de succesreeks van Disney Phineas en Ferb. De schrijver verwerkt kort de voorgaande gebeurtenissen in de verhaallijn, voor wie zich niet meer herinnert hoe het vorige boek verliep of voor wie het eerste deel nog niet heeft gelezen, maar uiteindelijk is dat geen vereiste voor een leesbeurt van dit tweede deel. Dankzij de beperkte hoeveelheid tekst en de best wel verhalende tekeningen, is het boek ook heel toegankelijk voor moeilijke lezers vanaf ongeveer acht jaar. Heel wat kinderen zullen zichzelf in het hoofdpersonage herkennen en wensen dat ook zij zo’n speciale aanleg zouden hebben om Ninja te worden. Nelson is trouwens het enige personage dat van enige diepgang wordt voorzien, terwijl de overige personages eerder karikaturaal worden neergepend, maar voor een doelpubliek van achtjarigen hoeft dit ook niet meer te zijn. De gebeurtenissen in het verhaal volgen elkaar in sneltempo op en laten niet veel ruimte voor breed beschrijvende passages. In geen tijd zal je zelfs als jonge lezer het boek uit hebben. Het voelt dan ook eerder aan als een aflevering van een jeugdserie dan een op zich staand boek. Voor liefhebbers van Kapitein Onderbroek of Dog Man is dit zeker een aanrader.

Reacties op: Mooie Graphic Novel voor beginnende lezers

1
Ninja Kid. de vliegende Ninja - Anh Do
Jouw boekenplank Jouw waardering
Jouw recensie   Schrijf een recensie E-book prijsvergelijker