Advertentie

Hebban vandaag

Lezen /

Drie vrouwen breken codes in de nieuwe 'Operatie Stockholm'-reeks

Denise Rudberg is een bekende televisiepersoonlijkheid én een van de succesvolste auteurs van Zweden. Van haar boeken werden meer dan 3 miljoen exemplaren verkocht. 'De code' is het eerste deel van een nieuwe serie en het eerste dat naar het Nederlands wordt vertaald, door Corry van Bree. De 'Operatie Stockholm'-boeken draaien om drie vrouwen die codes breken voor de Zweedse overheid, beginnend in 1940. Lees nu een sneak preview van 'De code' op Hebban!

Denise Rudberg (1971) studeerde film- en theaterwetenschappen. Ze is naast auteur ook columnist en televisiepersoonlijkheid. Zo presenteerde ze samen met Camilla Läckberg een reeks over literatuur en schuift ze regelmatig aan bij het vrijdagpanel van SVT Morgonstudion. Ook schrijft ze drama voor de Zweedse radio. Ook binnen haar schrijverschap is Rudberg veelzijdig; op haar naam staat naast historische romans ook een populaire detectivereeks rondom hoofdpersonage Marianne Jidhoff.

'Denise Rudberg schetst een levendig en authentiek portret van drie vrouwen in een roerige tijd.' – Allers

De spanning van haar detectivereeks zet ze door in haar historische romans. In het voorjaar van 2019 verscheen De code in het Zweeds, en het tweede boek volgde in mei 2020. Ook dit deel, Een tweede alliantie, heeft inmiddels al een Nederlandse publicatiedatum. De boeken zijn echte aanraders voor liefhebbers van Hidden Figures en The Bletchley Circle. Temidden van brandende oorlogen, tussen spionnen en vijanden, zijn vriendschap en loyaliteit cruciaal.

De code

Stockholm, 1940. Terwijl de dreiging van nazi-Duitsland toeneemt, leren drie vrouwen in Stockholm elkaar kennen onder bijzondere en moeilijke omstandigheden.

Signe verhuist van het platteland naar de grote stad, Elisabeth neemt ontslag van haar werk na een dramatische gebeurtenis en Iris vlucht met haar twee zoons uit Estland naar Zweden. Ze treden in dienst van de Zweedse overheid om de gecodeerde boodschappen van de Duitsers te onderscheppen en te ontcijferen.

In een tijd waarin het onmogelijk is te weten wie je kunt vertrouwen en waarin veel mannen met een dubbele moraal de leiding hebben, blijkt het werk van Signe, Elisabeth en Iris van vitaal belang voor de veiligheid van het Zweedse koninkrijk.

'Ik voel me betrokken bij het lot van deze vrouwen. Sfeervol, meeslepend en bij vlagen ook grappig.' – Sydsvenskan

Over De code

In een interview met Femina vertelt Rudberg dat de 'Operatie Stockholm'-reeks begint in 1940 en zal eindigen in 1963. Ze heeft vijf jaar gedaan over het schrijven van De code, waarvoor ze veel onderzoek heeft verricht. In die tijd werden er heel wat internationale spionagecentra opgezet in Stockholm. 'Alle landen hadden spionageactiviteiten in Zweden, natuurlijk hadden ze die, wij waren het enige land in de Scandinavische regio dat niet bezet was.'

Rudberg, die met haar historische fictie veel persoonlijker is gaan werken, baseerde haar drie hoofdpersonages op het leven van echte vrouwen in die tijd – haar pleeggrootmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder. 'Ze stonden niet op de barricades en gingen niet naar demonstraties, maar ze deden nog steeds veel voor hun generatie.' Zo ging haar grootmoeder, werkzaam bij de luchtmacht tijdens de Tweede Wereldoorlog, ondanks de grote sociale druk ook na de oorlog weer aan het werk.

'Ik verlang naar het volgende boek van de serie.' – Dagens Nyheter

Leesfragment

Waan jij jezelf al helemaal in de omgeving van het spannende codebreken tijdens de Tweede Wereldoorlog? Misschien heb je al eens van de auteur gehoord en ben je blij dat ze eindelijk naar het Nederlands vertaald wordt, of wil je graag een nieuwe historische roman ontdekken. Hieronder vind je een sneak preview van De code. Het boek ligt vanaf 7 april in de boekhandels.

Leesfragment De code

Houd Hebban goed in de gaten, want binnenkort verschijnt er een interview met Denise Rudberg!



Over de auteur

Hebban Crew

2107 volgers
0 boeken
0 favorieten
Hebban Crew


Reacties op: Drie vrouwen breken codes in de nieuwe 'Operatie Stockholm'-reeks

 

Gerelateerd

Over

Denise Rudberg

Denise Rudberg

Denise Rudberg (Stockholm, 1971) is een van de succesvolste auteurs in Zweden. O...