Advertentie

Hebban vandaag

Advertorial /

Laat je tot de laatste pagina betoveren met 'Piranesi' van Susanna Clarke

door Hebban Crew 3 reacties
De Britse Susanna Clarke debuteerde in 2004 met ‘Jonathan Strange & Mr Norrell’, waarmee ze miljoenen lezers meevoerde in de mysterieuze wereld van twee magiërs. In haar nieuwe boek ‘Piranesi’ maken we kennis met de gelijknamige hoofdpersoon die in het Huis woont. Heeft hij daar altijd al gewoond? Op Hebban lees je een sneak preview en we organiseren een leesclub met het boek.

Susanna Clarke studeerde filosofie, politiek en economie, en gaf twee jaar les voor ze redacteur werd bij uitgeverij Simon & Schuster. Haar debuutroman Jonathan Strange & Mr Norrell werd alom geprezen en zelfs al als klassieker bestempeld. Het boek haalde de longlist van de (toen nog) Man Booker Prize en werd bekroond met een Hugo Award. Ook werd het verfilmd als serie voor de BBC.

Zestien jaar verder zijn we inmiddels. Clarke werd kort na haar debuut gediagnosticeerd met CFS, Chronic fatigue syndrome, wat het schrijven van een nieuw roman bemoeilijkte. Een vervolg op Jonathan Strange & Mr Norrell parkeerde ze en ze koos voor een ‘makkelijker’ werk: Piranesi. Een verhaal dat zich afspeelt in het Huis, met zijn 7678 zalen, die Piranesi allemaal kent. Een eigenaardig verhaal – nog vreemder dan haar eerste boek, zoals ze zelf zegt in een interview met The Guardian:

'When I finished it I thought: "This is so different, I don’t know whether anyone is going to understand it because it’s so peculiar."'

Piranesi

Het Huis waarin Piranesi woont is geen gewoon gebouw: de kamers hebben geen begrenzingen, de gangenstelsels zijn oneindig, langs de muren staan duizenden en duizenden standbeelden, elk verschillend van de ander. Binnen het labyrint van zalen wordt een oceaan gevangengehouden; golven beuken op de trappen, kamers overstromen binnen enkele ogenblikken. Maar Piranesi is niet bang; hij kent de getijden zoals hij het het patroon van het labyrint zelf kent. Zijn leven is gewijd aan het verkennen van het Huis. Af en toe ziet hij zijn vriend, de Ander, die hij helpt bij zijn onderzoek naar Grote en Geheime Kennis. Dan beginnen er boodschappen te verschijnen; alles is niet wat het lijkt. Een vreselijke waarheid komt aan het licht als de bewijzen zich opstapelen dat er nog iemand anders bestaat, en wellicht een andere wereld.

Leesfragment

Je kunt nu kennismaken met Piranesi, een meeslepende historische roman over magie en verbeelding, voor de lezers van Madeline Miller, J.K. Rowling en Neil Gaiman. In het fragment lees je alvast de eerste pagina’s.

Leesfragment Piranesi

Wat zegt de pers

'Piranesi heeft me omvergeblazen. Een wonderbaarlijk mooi verhaal, een spannend avontuur dat zich afspiegelt in een sprankelende fantasiewereld, en een bespiegeling over de menselijke aard: je verloren voelen en gevonden worden.' – Madeline Miller, auteur van Circe
'Clarke beschikt over een wonderbaarlijke verbeeldingskracht, ze is een meester in het volhouden van het verhaaltempo, en ze weet hoe ze haar droge humor ten dienste moet stellen van de grote allure die haar boek uitstraalt.' – The New York Times
'Een prachtig, betoverend mysterie dat zich pagina na pagina ontvouwt. Dit boek is een schat, aangespoeld op een vergeten oever, wachtend om te worden ontdekt.' – Erin Morgenstern, auteur van Het nachtcircus

Video

In deze grappige video vertelt Ron Charles, boekcriticus bij The Washington Post, meer over Piranesi:

Schrijf je in voor de Hebban Leesclub!
Ben je geïnteresseerd in dit boek? Schrijf je dan snel in voor de Hebban Leesclub. We delen 15 exemplaren uit aan gemotiveerde lezers voor een groepsbespreking van dit boek op Hebban.

Een Hebban Leesclub - hoe werkt dat precies? Bezoek het Hebban Leesclub-kanaal Schrijf je in voor de Leesclubnieuwsbrief



Over de auteur

Hebban Crew

2015 volgers
3 boeken
3 favoriet
Hebban Crew


Reacties op: Laat je tot de laatste pagina betoveren met 'Piranesi' van Susanna Clarke

 

Gerelateerd

Over

Susanna Clarke

Susanna Clarke

Susannah Mary Clarke is een Engelse schrijfster die bekend is geworden met haar ...

Hebban Spots

Piranesi

20 volgers

Welkom bij de leesclub rond 'Piranesi' van Susanna Clarke (Uitgeverij Orlando). Onze hashtag is #hebbanleesclub. Heb je een vraag over deze leesclub, mail dan naar: vandaag@hebban.nl. Aansluiten met...