Havikskruid

41

Artikelen 1 Lijsten 1 Spots 1

'Havikskruid' is een spannend YA fantasy-boek over een oude profetie die op punt van uitkomen staat... Wie zal de nieuwe heksenkoningin worden?
De heksen van Havikskruid
Een eeuwenoude profetie wordt werkelijkheid: nu de oude heksenkoningin op sterven ligt, zal het geslacht Havikskruid de nieuwe koningin leveren. En aangezien Ember Havikskruid weinig magische krachten lijkt te bezitten, ligt het voor de hand dat haar nichtje de uitverkorene is.
De profetie op losse schroeven
Maar dan kruist de 'gewone' sterveling Poppy hun pad. Door haar leren de heksen wat mensen van vlees en bloed voelen: liefde, passie, verdriet, maar al snel ook jaloezie en haat. Als dan ook nog eens blijkt dat Poppy verontrustend veel bijzondere gaven heeft, komt de profetie op losse schroeven te staan...
Irena Brignull: voor de liefhebbers van Kiera Cass en Cornelia Funke
'Havikskruid' is het debuut van de succesvolle Britse scenarioschrijfster Irena Brignull, bekend van Shakespeare in Love en animatiefilms als The Little Prince (2015) en The Boxtrolls (2014).

Verschenen in
Genre
Young Adult , Kind & Jeugd
Aantal pagina’s
336
Laatste editie
15 juli 2016
Uitgeverij
Gottmer
ISBN
9789025765866 , 9789025761189

Discussieer mee in de Hebban Leesclub

Artikelen over Havikskruid

Doe even paranormaal!
17 juni 2016 2 likes
  Meer artikelen


Door lezers

Lees met me mee! / Boeken Havikskruid en Duivelmaeker gelezen
15 september 2016 5 reacties
  Meer artikelen

Steun je favoriete boekhandel

Bestel je boeken op Hebban bij Libris of Blz. en steun een boekhandel bij jou in de buurt. Vanaf €15,- gratis bezorgd.

Bestel het boek bij Libris vanaf 16,95 Bestel het ebook bij Libris voor 8,99
Bestel het boek bij Blz. vanaf 16,95 Bestel het ebook bij Blz. voor 8,99
bestellen
bestellen
bestellen
bestellen
Proxisbestellen
Boeken.combestellen

  Klik hier voor een overzicht van alle aanbieders



Advertentie

Hebban recensie

    Elise Hermans Hebban Recensent

Vriendschap, liefde & magie

door Elise Hermans op 09-09-2016

Irena Brignull is nieuw in de boekenwereld, maar ze is erg ervaren in het vertellen van verhalen. Havikskruid is het eerste boek van Brignull, maar in Groot-Brittanië is ze erg bekend als scenarioschrijfster. Ze schreef onder andere de scenario's voor de animatiefilms The Little Prince en de Boxtrolls. Een veelbelovend cv.   

Havikskruid gaat over twee meisjes uit twee totaal verschillende...


Lezersrecensies (15)

Havikskruid – Irena Brignull

door: jos Lexmond 1 like
‘Havikskruid’ is Irena Brignull’s debuut in de boekenwereld. Buiten debutant schrijfster heeft ze haar sporen al wel verdiend als screenwriter in de filmwereld, dus het schrijven is haar niet vreemd. Ze heeft het screenplay voor ‘The Boxtrolls’ (Een animatiefilm genomineerd voor een Oscar...

Fan....

door: Clas 1 like
Havikskruid, een magisch verhaal over heksen, een eeuwenoude profetie, maar ook over gewone mensen met hun emoties. Een boek van 384 blz. dat geen moment verveelt, sterker het had van mij dikker mogen zijn. Hopelijk komt er op dit boek een vervolg en krijgt het net zo'n "status" als de HP serie....

Een mooi verhaal, maar niet een geweldig verhaal

door: Rosalie Derickx 1 like
Poppy en Ember horen allebei niet thuis in de wereld waarin ze geboren zijn. Als ze elkaar op een dag tegenkomen in een bos, veranderen hun levens. In Havikskruid volg je hen op een magisch en spannend avontuur. Het boek Havikskruid is het eerste boek van de auteur, maar ze heeft al wel meerdere...

mooie kaft, leuk verhaal maar erg slap.

door: Gabriella kolijn 1 like
Het boek is leuk om te zien en erg aantrekkelijk voor het oog. Hij zal dan ook zeker leuk staan op mijn boekenplank maar meer is het niet. Hij lees makkelijk weg en het verhaal mag er zijn, maar naar mijn smaak zijn er toch te veel anticlimax stukken en wtf-momenten. Het had een sterk verhaal...

Duik in de wereld van Havikskruid

door: Otiswolf 1 like
Havikskruid vind ik een heel mooi en goed geschreven boek. Een boek die je niet snel weg legt. Havikskruid is Irena Brignull haar eerste boek. Ze is bekend met haar scenario"s voor de film "Shakespear in love" en animatiefilms zoals "The little prince"en "the boxtrolls. Het boek is heel mooi...

Goed te lezen en mooi geïllustreerd

door: Lisa Plunkje 1 like
Als Poppy, geteisterd door onverklaarbare, magische krachten op een dag Ember tegenkomt, begint het verhaal, waarin veel duidelijk wordt, maar dat je tegelijkertijd achterlaat met vragen. Ten eerste is Havikskruid een mooi, beeldend geschreven boek waar je algauw in zit, het vertelt het verhaal op...

Veel leesplezier maar geen magisch wonder

door: Anne-Claire Verham 2 likes
In veel opzichten is ‘Havikskruid’, het romandebuut van de Britse scenarioschrijfster Irena Brignull, een heerlijk boek. Om te beginnen is het een ware aanwinst voor je boekenkast, zo mooi als het is vormgegeven. Daarnaast leest het door de soepele en beeldende schrijfstijl van de auteur erg...

Voldeed niet aan mijn verwachtingen

door: Jet Conijn 1 like
De achterkant van Havikskruid maakte me nieuwsgierig doordat hij zo mysterieus was en dit boek leek me spannend. Waar ik wel een beetje verward door raakte was de voorkant van het boek, want die deed naar mijn mening een beetje kinderlijk aan. Ik wist het niet zeker, maar eigenlijk dacht ik wel dat...

Magie en mooie zinnen...

door: Sandra1968 1 like
Zelfs deze “wat oudere” leesfreak heeft zich kostelijk vermaakt met deze magische Young-Adult fantasyboek! Het Young-Adult-genre leest over het algemeen net wat lekkerder weg en dat is met Havikskruid ook het geval. Poppy Hooper en Ember Havikskruid, zo verschillend maar ook zo verbonden met...

Veelbelovend debuut

door: Nancy Vercamer 2 likes
Toen ik het boek voor het eerst zag, dacht ik ‘WOW! Wat een prachtige uitgave!’ De cover is schitterend, maar eigenlijk vind ik de achterkant nog mooier. Die 2 meisjes in het midden van het bos en boven hun zweeft een heuse teaser. Hierdoor wou ik het boek onmiddellijk beginnen lezen. Ik was...

Havikskruid

door: Henriet 1 like
Ik vond dit boek lekker vlot lezen, wanneer ik eraan begon las het bijna als een verslaving. Als je eenmaal las was het moeilijk om het boek weer weg te leggen. Ik las het boek voor het slapen gaan, en ik was iedere keer van plan om nog maar één hoofdstuk te gaan lezen. maar wanneer ik in het...

Havikskruid !

door: imane 1 like
Poppy Hooper en Ember Havikskruid zijn twee uitersten. De een is een rebelse puber, de ander een jonge heks. Maar ze zijn wel op exact hetzelfde moment geboren, worden verliefd op dezelfde jongen en spelen allebei een rol in een eeuwenoude voorspelling over de nieuwe heksenkoning. De strijd om de...

Ik ben fan!

door: Cisz Strasters 1 like
"Ze was zo moe, alsof ze ouder was geworden en haar jeugd als een veertje in de wind vervloog om nooit meer terug te komen." ~ p379 Wat heb ik van dit boek genoten!!! Irena Brignull heeft een hele fijne manier van schrijven, waarbij ze jou als lezer echt in het verhaal weet te trekken. Als lezer...

Een vlot sprookje

door: Kiki van Dijk 2 likes
Nadat ik een mailtje binnenkreeg van Hebban, over dat ik mee mocht doen met de leesclub van Havikskruid, was ik ontzettend blij. Dit boek stond namelijk al een tijdje op mijn nog-te-lezen-lijstje. En nu kon ik het lezen! Havikskruid heeft een ontzettend fijne schrijfstijl waar ik - letterlijk -...

havikskruid

door: Kaasbaas 2 reacties 2 likes
Het is een geweldig boek, je hebt spanning die opbouwt en je weet aan het begin meer als de hoofdpersonen. Ook vind ik de afloop erg mooi, ik kon niet stoppen met lezen! Als je het boek leest kan je echt weten wat Leo poppy en ember denken, hoe ze voelen en dat is heel fijn. De keuzes die ze ik het...

Schrijf een recensie

Registreren Inloggen met Facebook

Favoriet van


Topics


Start een topic voor discussies met andere lezers, vragen over boeken of het delen van leuke trivia over boeken of auteurs.

Start een nieuw topic