Nieuws

Max Velthuijs-prijs gewonnen door illustrator Annemarie van Haeringen

24 mrt 2025

Annemarie van Haeringen is de winnaar van de prestigieuze Max Velthuijs-prijs. De prijs wordt elke drie jaar uitgereikt aan een illustrator van Nederlandse kinderboeken voor hun gehele oeuvre.

Het kleurgebruik, de vriendelijkheid en de subtiele humor in de tekeningen van Annemarie van Haeringen worden geroemd door de jury van de Max Velthuijs-prijs. De illustrator is niet alleen bekend dankzij haar eigen succesvolle prentenboeken, ze illustreerde daarnaast ook het werk van onder anderen Sjoerd Kuyper, Tonke Dragt, Hanna Kraan en Toon Tellegen.

Het is dan ook zeker niet de eerste keer dat Van Haeringen in de prijzen valt. Met Malmok, De prinses met de lange haren en Beer is op vlinder won ze driemaal het Gouden Penseel. Daarnaast won het door haar geïllustreerde Vandaag houd ik mijn spreekbeurt over de anaconda van Bibi Dumon Tak in 2023 de Woutertje Pieterse Prijs.

Annemarie van Haeringen
3.54 (26)
Kies jouw boekenplank
Annemarie van Haeringen
3.87 (30)
Kies jouw boekenplank
Sjoerd Kuyper
4 (5)
Kies jouw boekenplank
Kies jouw boekenplank
Van Haeringen behandelt donkere of complexe emoties met zoveel liefde en schoonheid dat haar werk iets lichtvoetigs krijgt. Die lichtvoetigheid creëert ze niet alleen met haar sprankelende kleuren, maar ook met de zwierigheid van haar tekenpen.
Uit het juryrapport

Bron: NOS.nl

max velthuijs-prijs

Reacties