Goud

Literatuur & Romans

1955. Belgisch Kongo. Onder invloed van de jonge zwarte vrouw Mmbala en haar broer Ekwata breekt de ik-figuur van dit aangrijpende boek los uit een beklemmend westers keurslijf. Het leven met Mbala is zuiver en passioneel. Aan het onbezoedelde leven in het dorp komt op een dag echter abrupt een einde wanneer in een rivier in de buurt goud wordt gevonden. Het is het begin van een reeks avonturen die totaal uit de hand lopen en eindigen in verstoorde relaties, chantage en moord.

Deze gebeurtenissen van veertig jaar geleden worden afgewisseld met taferelen uit het dagelijks leven tijdens de zomer van 1995 waarin de auteur en zijn vrouw Eleonore geconfronteerd worden met de dood van twee geliefde wezens. De enige remedie tegen hun acute sterfangst is te vinden in de erotiek, de levenshonger en de nostalgie, 'het najagen van verloren momenten'.

Van 1954 tot 1960 was Jef Geeraerts assistent-gewestbeheerder van het gewest Bumba in het toenmalige Belgisch Kongo. De roman Goud werd geschreven in de poëtische lawinestijl zonder leestekens van Gangreen 1.

Uitgeverij
Standaard Uitgeverij NV - Algemeen & Import
Uitgegeven als
Paperback
Eerste editie
01-02-1995
Laatste editie
03-09-2001
ISBN
9789022313756 • 9789029051965 • 9789057135866
Aantal pagina's
135
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht