Het einde van het lied

Hebban Rank 9425 Literatuur & Romans

Nadat Adriaan zijn vrouw Aimée heeft verloren, vertrekt hij naar Italië om verder te werken aan een project waar hij al jaren mee bezig is: hij wil de laatste weken beschrijven van het leven van keizer Hadrianus – de periode die Marguerite Yourcenar in Mémoires d’Hadrien heeft nagelaten te vertellen.
Hij treedt in de voetsporen van Hadrianus en verblijft in Rome, in Napels en ten slotte in Baia, de oude Romeinse badplaats waar de keizer volgens overlevering op de tiende juli van het jaar 138 stierf. Terwijl hij werkt aan de beschrijving van de laatste reis van de keizer dringen gedachten aan Aimée zich steeds sterker aan hem op en durft hij het eindelijk aan in haar nagelaten dagboeken te lezen.
Het einde van het lied is een opmerkelijke tour de force over liefde, noodlot en aanvaarding, waarin Willem du Gardijn op geraffineerde wijze fictionele en historisch-biografische verhaallijnen verweeft.

Uitgeverij
Koppernik
Imprint
NBC - Uitgeverij Koppernik BV
Uitgegeven als
Paperback • Ebook
Eerste editie
15-03-2021
Laatste editie
09-09-2021
ISBN
9789083089836 • 9789083237015
Aantal pagina's
472
Taal
Nederlands
Hoogste positie Hebban Rank 9425

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht