Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Kind in auschwitz

Toen Thomas Geve in 1943 in Auschwitz aankwam was hij pas 13. Hij werd onmiddellijk van zijn moeder gescheiden, maar niet zoals de andere kinderen zonder pardon vergast, omdat hij zich meteen aanmeldde als arbeitsgeschikte volwassene. Thomas zou 22 maanden opgesloten blijven, eerst in Auschwitz en later in Buchenwald, waar hij in 1945 door de geallieerden werd bevrijd. Te zwak om na zijn vrijlating te vertrekken bleef hij nog een aantal weken in Buchenwald om aan te sterken. Daar legde hij zijn herinneringen aan het dagelijkse kampleven vast in tekeningen, die hij maakte met een paar stokjes kleurpotlood op achtergelaten registratieformulieren van de SS. Thomas was toen 16 jaar oud en kon nog nauwelijks lezen en schrijven. Pas veel later kon hij de kracht opbrengen zijn gruwelijke ervaringen ook in woorden vast te leggen. Op hartverscheurende wijze vertelt hij over de belangrijkste gebeurtenissen uit zijn kamptijd: over het onmenselijk zware werk en de uithongering; de 15 seconden durende ontmoeting met zijn moeder; zijn vriendschap met anderen; en tenslotte een hongertocht half Duitsland door, te voet in ijskoud winterweer. De tekeningen die in dit boek zijn opgenomen bezitten een hulpeloze, kinderlijke charme, maar beschrijven verrassend volledig en nuchter de afgrijselijke waarheid over het leven in de concentratiekampen, waar wanhoop en verdriet, onderdrukking en moord aan de orde van de dag waren. Thomas Geve is een pseudoniem
Toon details

Recensies (1)

Schrijf een recensie

Is Kind in auschwitz het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Reageren op Kind in auschwitz

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.