Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

The summer I turned pretty

AnikaHamelynck 23 januari 2024
Het boek The summer I turned pretty gaat over de 16 jarige Belly (Isabel) die elke zomer naar een zomerhuisje gaat met haar broer (Stefan), moeder (Laurel) en het gezin van de beste vriendin van haar moeder. De beste vriendin van haar moeder (Susan) heeft twee zoons (Conrad en Jeremiah) en de gezinnen gaan elke zomer naar hun zomerhuisje.
De kinderen kennen elkaar allemaal erg goed omdat ze een beetje samen zijn opgevoed.
In de zomer waar het verhaal over gaat is haar uiterlijk erg veranderd, waardoor de zoons haar ook anders gaan zien, niet meer als een klein meisje. In de zomer gebeuren er allemaal nieuwe dingen voor haar en is er veel drama. Het thema is zomer en liefde, ook gaat het veel over volwassen worden, de puberteit. Het verhaal gaat vooral over haar gevoelens voor de twee zonen van de beste vriendin van haar moeder. En de grote vraag is, wie kiest ze? Of kiest ze niemand?
Het verhaal is in 1 zomer met soms wat flashbacks. Het speelt zich af in Cousins Beach in de Verenigde Staten. Het is geschreven uit het hoofdpersonage Belly (Isabel) en het is in het Engels.
Het boek is vrij makkelijk te lezen, het is niet te lang en er staan niet te moeilijke woorden in.
Ook is het een goed boek om je Engels te verbeteren.
Ik vind wel dat het verhaal nog iets spannender had kunnen zijn, omdat het verhaal nu steeds een beetje saai wordt, omdat er niet zo heel veel echt spannende dingen gebeuren.
Ik vind zelf de hoofpersoon vrij irritant, omdat ik het gevoel heb dat ze eigenlijk alleen maar aan zichzelf denkt en niet aan de mensen om haar heen, haar beste vriendin vind ik wel een leuk personage, omdat ze veel spontaner is en ook veel doet voor Belly, maar Belly doet niet veel voor haar. De hoofdpersoon Belly is een rond personage, je ziet haar veranderen.
Ook Conrad is een rond personage, omdat je hem steeds ziet veranderen.
Haar beste vriendin Taylor is een flak personage, ze veranderd niet of nauwelijks.
De schrijfster is Jenny Han. Ze is een Amerikaanse schrijfster die in korte tijd erg beroemd is geworden. Ze maakt vooral boeken voor jongvolwassenen.
Ze heeft veel bekende boeken geschreven die bekend zijn over de hele wereld.Haar boeken zie je veel terug komen op vooral TikTok, daarom zijn haar boeken ook een groot succes geworden.
De meeste van haar boeken gaan over de eerste liefde van een tienermeisje, omdat ze het leuk vind om met veel drama te schrijven en ze vindt het leuk om terug te kijken naar zichzelf als tienermeisje. Ook heeft ze bijvoorbeeld To al the boys I’ve loved before geschreven, gaat ook over de eerste liefde van een tiener meisje. Allebei de boeken zijn ook verfilmd. De serie van The summer I turned pretty staat op Prime.

Reageer op deze recensie