Lezersrecensie

Een meesterwerk


Booklover145 Booklover145
14 mrt 2024

Wat een prachtige, aangrijpende roman is Demon Copperhead. Mooier dan Shuggie Bain, hoopvoller dan Een klein leven en zo, zo ontzettend knap geschreven.
Vanaf zijn geboorte neemt Demon je in een droge feitelijke en soms tikje absurdistische stijl mee in zijn levensloop. En die gaat zacht gezegd niet over rozen.
Allerlei grote thema's komen aan bod, armoede, verwaarlozing, misbruik, drugsverslaving, maar Demon zorgt er door zijn manier van vertellen voor dat je niet alleen helemaal meegezogen wordt in zijn belevenissen maar ook nooit helemaal zonder hoop bent en bij elk lichtpuntje weer even opveert 'yes Demon, je kan het, good for you'
Zelden een roman gelezen waar ik zo van onder de indruk was, en dat kan ook niet anders bij deze roman die de Pulitzer won. Een meeslepend, toegankelijk, ontroerend, komisch, tragisch, stilistisch geweldig meesterwerk. Lezen dus.

Reacties

Meer recensies van Booklover145

Boeken van dezelfde auteur