Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Spanning, sirenes en sterke vrouwen

Frey 15 mei 2025
De Sirenen van Emilia Hart is een spannend en toegankelijk boek dat een verfrissend alternatief biedt voor de klassieke thriller of detective, waarin mannelijke, vaak machistische hoofdrollen de norm zijn. In plaats daarvan kiest Hart voor krachtige vrouwelijke personages, verbonden door mythologie, mystiek en hun eigen innerlijke kracht. Alleen dat al maakt het boek de moeite waard.

Toch voelde het verhaal voor mij op sommige momenten wat oppervlakkig. De plot is meeslepend, maar de lagen eronder bleven soms uit. Ik miste psychologische diepgang en vond dat sommige wendingen net iets te makkelijk kwamen. Dat neemt niet weg dat ik het met plezier heb gelezen. Het tempo ligt hoog, de stijl is vlot en het boek is ideaal om in een paar avonden uit te lezen.

Ben je klaar met norse speurders en mannelijke overmacht? De Sirenen biedt een licht, spannend en vrouwelijk alternatief – perfect voor wie zin heeft in ontspannend, krachtig leesvoer.

Reageer op deze recensie