Lezersrecensie

Prachtige, mysterieuze verhalen


Kinderboekenrijk (Hanneke) Kinderboekenrijk (Hanneke)
18 mrt 2021

Dit boek won de Woutertje Pieterse Prijs voor ‘mooiste kinderboek van afgelopen jaar’ en de Zilveren Griffel en daarom zeer de moeite waard om eens nader te bekijken. Het boek is voor kinderen vanaf 12 jaar tot 15 jaar. Na het lezen van dit boek blijkt dat zeker te kloppen. Door soms wat lastige zinnen en moeilijkere woorden en soms wat heftige fragmenten, is het niet direct standaard aan te bevelen voor kinderen in de bovenbouw van de basisschool. Sommige kinderen zullen dit niveau zeker al wel aan kunnen in groep 8 maar het gros nietEigenlijk is dit zo’n boek dat iedereen gelezen moet worden en niet vanwege de prijzen, maar simpelweg vanwege de schoonheid van taal (poëtisch mysterieus, sprookjesachtig) en de bijzondere wereld waar over verteld wordt én natuurlijk vanwege de prachtige, mysterieuze illustraties.

Zes broers die geen namen hebben (Jongstebroer, Oudstebroer, Tweede Oudstebroer, etc.) worden steeds na elkaar opgeroepen om zich aan te melden bij het leger; de oorlog is bijna voorbij (zo staat er in elke brief). Na ontvangst van de brief moeten de broers zich melden bij grenspost 7787. De grenswacht zal daar de slagboom openen na ontvangst van een gift voor het Vredespaleis. De bezittingen die de broers aanbieden vindt de grenswacht niet geschikt, maar een verhaal vertellen vindt hij een prima alternatief, maar de broers stellen wel één voorwaarde die de lezer pas bij het laatste verhaal te weten komt.

Een boek met zes prachtige verhalen, allemaal anders, magisch, spannend, avontuurlijk en mysterieus, maar in het laatste verhaal past alles in elkaar.

Reacties

Meer recensies van Kinderboekenrijk (Hanneke)

Boeken van dezelfde auteur