Lezersrecensie

School opdracht


Iemand12345 Iemand12345
27 mrt 2025

Ik had als opdracht voor school om het boek Honderd Dagen van Lukas Bärfuss te lezen. Dit is een roman over een man, David, die naar Rwanda reist voor werk bij een ontwikkelingsorganisatie.
In het begin is hij onder de indruk van het land en de cultuur. Daar ontmoet hij een vrouw, Agathe, met wie hij een relatie krijgt. Deze vrouw werkt in de politiek.

Na verloop van tijd ontdekt hij dat de politieke situatie in het land verslechtert. Er gebeuren heel wat dingen en David moet zware keuzes maken.

De schrijfstijl van Lukas Bärfuss is direct en soms schokkend. Hij beschrijft alles heel gedetailleerd, waardoor je als lezer echt kunt voelen hoe de spanning en het gevaar in het land toenemen. Dit maakt het boek soms zwaar om te lezen, maar het is ook heel interessant.

Ik vond Honderd Dagen een heftig boek. Het laat zien hoe macht en het feit dat mensen zich niets aantrekken van problemen, kunnen leiden tot grote problemen. Toch vind ik dat dit boek een belangrijke boodschap heeft. Het laat je denken over politiek en de rol van buitenlanders in conflicten Ook laat dit zien dat veel landen politieke problemen hebben maar dat we dit niet direct merken . Anders gezien , zijn er veel landen op de hoogte dat andere landen politieke problemen hebben en dat het in hun land niet goed gaat maar toch blijven ze maar doen zoals er niks is.

Ik zou het aanraden aan mensen die houden van verhalen over gebeurtenissen en geschiedenis van landen. Mensen die politiek volgen en die meer te weten willen gaan over hoe dit allemaal in elkaar is.

Reacties

Meer recensies van Iemand12345

Boeken van dezelfde auteur