Lezersrecensie
Wow heerlijk boek.
Ik mocht meedoen met de leesclub van @ilonaslevenbijls en we kregen het boek van @lsuitgeverij heel erg tof dank jullie wel.
Ze vroegen om mensen die van historische boeken hielden met sterke vrouwen. Nu ligt dat helemaal in de lijn met wat ik graag lees. Deze was echt leuk en goed. Ik heb er wat nachtrust voor in moeten leveren aangezien ik het niet meer weg kon leggen.
Bij het dankwoord kwam ik erachter dat een van de hoofdpersonen en het hotel echt heeft bestaan en het hotel bestaat nu nog. Wist ik niet, maar dat maakt het voor mij nog leuker en interessanter. Want wow wat een powervrouwen hebben ze daar.
Ik wil niet teveel verklappen, want dat leest niet fijn. Maar als je houdt van historische boeken, vleugje feelgood en sterke vrouwen die elkaar steunen dan zit je helemaal goed.
Ik vond de relaties onderling ook erg mooi en de ontwikkeling die ze doormaakten ook. Het boek bestrijkt meerdere jaren en je maakt de personages ook meerdere jaren mee. Ze kunnen zo goed ontwikkelen. Naast de sterke vrouwen vond ik de rol van de mannen in het hotel ook mooi en verrassend. Best steunend en dat voor in die tijd vernieuwde acties. Mooi om te lezen. Daarnaast schrijft ze heel beeldend. Kon het hotel bijna voor mij zien. Op de achtergrond krijg je ook mee hoe de geschiedenis was in die tijd en met welke problemen de mensen worstelden. Ik vond het erg duidelijk omschreven.
Echt genoten en ik zou dit boek zeker 5 sterren geven. Ik was al aan het hopen op een vervolg en gisteren bij de leesclub hoorden we dat er inderdaad een deel 2 komt. Dus iets om naar uit te kijken. Tip lees dit niet net voor het slapengaan. Je gaat slaap inleveren.
Ik vond het ook heel leuk om zo met elkaar over een boek te praten. Smaakte naar meer.
#ruthkvarnströmjones
#ikleesruthkvarnströmjones #devrouwenvanhetgrandhotel #ilonaslevenbijls
#lsamsterdam #zininfeelgood #buddyread. @lsamsterdam,
@zininfeelgood, @ruthkjwriter @ilonaslevenbijls