Lezersrecensie

Sterk karakter


Laty Laty
10 mrt 2025

Orange is the New Black is een waargebeurd verhaal van Piper Kerman, die in haar jeugd betrokken raakte bij drugsgeldsmokkel en jaren later onverwacht in de gevangenis belandde. In het boek beschrijft ze haar tijd in een vrouwengevangenis in Amerika. Het is eerlijk, soms rauw, maar ook menselijk en hoopvol.

Ik vond het wel een goed boek. Het gaf me echt zin om de serie eens te bekijken. Tegelijk was het niet zo meeslepend dat ik het in één ruk moest uitlezen. Ik kon het makkelijk even opzij leggen en dan een paar dagen (of zelfs weken) later weer verderlezen zonder het gevoel dat ik iets miste.

Wat me vooral bijbleef, is hoe haar familie haar bleef steunen, ondanks alles. Dat vond ik mooi en ontroerend. Ook hoe ze zichzelf staande hield in een harde omgeving zoals de gevangenis – daar had ik wel bewondering voor. Je voelt dat het echt gebeurd is, en dat maakt het des te sterker. Het laat zien dat zelfs in moeilijke omstandigheden solidariteit, vriendschap en veerkracht kunnen opduiken.

Reacties

Meer recensies van Laty

Boeken van dezelfde auteur