Lezersrecensie
De Valhallamoorden
'To dager til Ragnarök'
Enkele dagen na een reeks lugubere moorden in Leuven arriveert er een mysterieuze tekst bij een lokale krant.
Hoofdinspecteur Rudi Smeets en zijn team worden op de zaak gezet. De moordenaar lijkt hen doelbewust in de richting van de Noordse mythologie te sturen.
Lukt het hen om het motief te ontrafelen met behulp van de verhalen rond de Noorse oppergod Odin, voordat de moordenaar zijn ultieme doel bereikt?
Mijn mening:
Dit was het tweede boek van Alexander Olbrechts dat ik las en wederom werd ik direct meegesleurd in het verhaal.
De boeken uit de Mythos-serie draaien niet alleen om de moorden, het onderzoek en de interessante toevoeging van mythologie. Ook het menselijke aspect van hoofdinspecteur Rudi Smeets en zijn team geeft voor mij een extra dimensie aan het verhaal. Denk bijvoorbeeld aan de moeizame relatie tussen Rudi en zijn vrouw Odette.
Een leuk aspect vind ik ook het personage Alissa, die zijdelings in de boeken voorkomt. Als medewerker van de technische forensische afdeling en met haar voorliefde voor metalshirts weet zij regelmatig licht afkeurende of onwetende blikken van haar collega's te krijgen. Als mede-metalliefhebber moedig ik dit natuurlijk alleen maar aan 😉🤘🖤
Kortom: dit boek heeft alles. Spanning, humor, menselijkheid, mythologie, maar vooral de drang om te blijven lezen.
Een meeslepende thriller die spanning, mythologie en menselijkheid perfect combineert en je tot de laatste bladzijde in zijn greep houdt.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ 5 sterren