Lezersrecensie
Ontroerend (en heftig)
Wat doet het met je als je per ongeluk (?) de dood van je beste vriend veroorzaakt? Wat doet het met de mensen om je heen en hoe kijken ze daarna naar je? Hoe moet je verder met je leven? Kun je nog wel verder met je leven?
In Patroon kruipt Marco Kunst onder de huid van Mylo die die vragen moet zien te beantwoorden, maar terwijl Mylo probeert te begrijpen wat er gebeurd is, gaat hij zich ook afvragen waarom opa die patroon-kogel al die jaren bewaarde... De kogel die Mees doodde. Wat is opa's verhaal bij datzelfde patroon?
Het boek sleept je met grote snelheid - in korte snelle zinnen - mee door al die vragen. Je wil blijven doorlezen, want je voelt wat Mylo voelt, maar je wil ook doorlezen omdat het niet té zwaar wordt; er zit humor in, en de tweede helft van het boek is een mooie road trip door Californië, op zoek naar Mylo's vader... En ook opa's verhaal is heftig en ontroerend.
Het boek is niet heel dik, maar het maakte veel indruk op me.