Lezersrecensie
Beeldend mooi.
Een prachtig tijdsdocument waarin het leven van mooie Jo geschetst wordt vanaf zijn kindertijd tot zijn dood.
Veel herkenbare thema’s komen aan bod: kindermisbruik, de complexiteit van homorelaties, alcoholisme, suïcide, het slachtveld van Aids, … maar vooral ook veel warmte, verbondenheid, echte liefde, humor en de realiteit en kracht van het oer Vlaams gezin in een provinciestad.
Het mooie aan dit boek is dat er nooit geoordeeld wordt. De beschreven wereld bestaat vooral uit zorgvuldig uitgewerkte nuances en de humor is nooit ver weg.
Ondanks de soms donkere thematieken wordt alles daardoor als het ware in een soort lichtheid opgetild waardoor het voor de lezer nooit als zwaarmoedig of negatief wordt ervaren.
Dit wordt ook in de hand gewerkt door de zeer mooie literaire, soms poëtische, maar altijd bijna filmische taal die de schrijfster eigen is.
Je wordt als het ware meegezogen in het verhaal en je maakt deel uit van het rijke barokke, flamboyante, nauwkeurig omschreven, decorum.
Het is het soort boek dat je zelfs na het lezen moeilijk kan loslaten omdat de beelden in je hoofd blijven bestaan.
Dit verhaal vraagt om verfimd te worden.