Lezersrecensie
Inzichten en handvatten rondom trauma
Trauma’s. Vrijwel iedereen heeft ermee te maken, in mindere of meerdere mate. Rianne van Kuil is er met dit boek bijzonder goed in geslaagd om de doorwerking van trauma in het dagelijkse leven inzichtelijk en voelbaar te maken. Dit doet ze niet alleen aan de hand van de wetenschappelijke theorie, maar ook vanuit haar expertise als ervaringsdeskundige. Haar persoonlijke levensverhaal is heftig, maar wordt eerlijk en open verteld en staat in dienst van de inzichten die ze met de lezer wil delen. Juist die persoonlijke insteek zorgt ervoor dat dit boek een extra gelaagdheid krijgt: de schrijfster weet echt waar ze het over heeft. En meer: ze snapt ook welk proces de lezer doormaakt.
In een prettige en leesbare stijl wordt de lezer aan de hand genomen en uitgenodigd om z’n eigen trauma’s te (h)erkennen, om zich daar vervolgens van te bevrijden. Dat klinkt zo opgeschreven misschien wat ‘cheesy’, maar blijkt in de uitwerking juist bijzonder doorwrocht.
Van Kuil schreef ook het begeleidende werkboek, met vragen, oefeningen en meditaties waarnaar regelmatig wordt verwezen.