De olifant en andere dieren

Een selectie uit de Naturalis Historia

Literatuur & Romans Non-Fictie

Plinius’ Naturalis historia is een verbazingwekkend ambitieus werk dat zich uitstrekt van astronomie tot kunst en van geografie tot dierkunde. De scherpe observaties en wilde speculatie bieden een fascinerende kijk op de wereld zoals die in de eerste eeuw na Christus werd begrepen, of het nu gaat om het beschrijven van het gevaar van duiken naar sponzen, de eerste waterklok of het gebruik van ezelinnenmelk om rimpels te verwijderen.

In deze nieuwe bloemlezing uit zijn schatkamer van kennis: dieren. Welke dieren kenden de Romeinen? Wat waren hun eigenschappen? Grote en kleine dieren van toen staan hier in een handzaam overzicht bijeen.

Over De wereld (de Nederlandse vertaling van Naturalis Historia) schreef de pers:

‘Lees iedere avond één hoofdstukje van de encyclopedie van Plinius, en je bent jaren verzekerd van een goede nachtrust.’ – Piet Gerbrandy, De Groene Amsterdammer

‘Schitterend.’ – de Volkskrant

‘Prachtig vertaald.’ – Algemeen Dagblad

Uitgeverij
Singel Uitgeverijen
Imprint
Athenaeum
Uitgegeven als
Hardcover
Eerste editie
17-09-2024
Laatste editie
17-09-2024
Vertaald door
Joost van Gelder • Mark Nieuwenhuis • Ton Peters
ISBN
9789025317195
Aantal pagina's
128
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht