Fata morgana

roman

Literatuur & Romans

De internationale doorbraakroman van een Afro-Belgisch talent

Vier Afrikaanse vrouwen laten alles achter, op zoek naar een beter leven. Ze worden alle vier naar Antwerpen gesmokkeld door dezelfde pooier, een zwaarlijvige Nigeriaanse man die Dele heet, en komen in de prostitutie terecht. Een van de vrouwen, Sisi, sterft. Haar dramatische lot dwingt de andere vrouwen tot een genadeloos zelfonderzoek. Waarom hebben ze het zover laten komen?
In Fata Morgana vertelt Chika Unigwe het verhaal van de vrouwen achter de ramen van de Vingerlingstraat. Geen weerloze slachtoffers, maar vrouwen die verblind door hoop een foute keuze maakten. Gegokt en verloren. Of toch niet? Fata Morgana laat ook zien hoe de menselijke overlevingsdrang de bovenhand krijgt, zelfs als alle hoop verloren is.

Over Fata Morgana

`Deze krachtige roman blijft door je hoofd spoken.'
Ali Smith

`Een belangrijk en voldragen boek met een sterke nasmaak. Unigwe geeft een stem aan de stemlozen; ze geeft vlees aan het verhaal van vrouwen die zichzelf als vlees aanbieden; ze geeft waardigheid aan wie van zijn waardigheid beroofd werd.'
The Independent

Uitgeverij
De Bezige Bij
Uitgegeven als
Hardcover • Ebook
Eerste editie
04-10-2007
Laatste editie
15-11-2011
Vertaald door
Hans van Riemsdijk
ISBN
9789085420927 • 9789085423331 • 9789460421419
Aantal pagina's
320
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht