Onderzoek in 15 stappen

voor hbo-studenten Social Work

Onderzoek in 15 stappen
Petra de Bil

Welke methode kan gebruikt worden voor een nieuw op te starten behandelgroep? Welke verbeteringen kunnen aangebracht worden bij een intake-procedure? Voor al dit soort situaties uit de praktijk van de Sociale Wetenschappen is onderzoek nodig.

In dit boek wordt het doen van onderzoek stap voor stap aangeleerd, van het bepalen van het onderwerp tot en met het rapporteren in een onderzoeksverslag. Het formuleren van onderzoeksvragen, het kiezen van onderzoekseenheden en het maken van een meetinstrument komen onder andere aan bod.

De kracht van Onderzoek in 15 stappen is dat in begrijpelijke taal een beknopt stappenplan wordt gepresenteerd met veel voorbeelden uit de praktijk. Na elke stap wordt de student uitgenodigd om deze stap voor het eigen onderzoek te beschrijven.

Petra de Bil is docent onderzoek bij de Hogeschool Zeeland. Zij geeft daar les in methoden en technieken van onderzoek en begeleidt studenten Social Work en Pabo bij het afstudeeronderzoek. Zij schreef eerder voor Uitgeverij Nelissen Observeren, registreren, rapporteren en interpreteren en Praktijkgerichte ontwikkelingspsychologie.

Uitgeverij
Koninklijke Boom Uitgevers
Imprint
Uitgeverij Boom/Nelissen
Uitgegeven als
Paperback
Eerste editie
01-03-2011
Laatste editie
01-03-2011
ISBN
9789024400829
Aantal pagina's
142
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht