Lezersrecensie
Literaire pareltjes
Ik ontdekte Robin Hobb jaren geleden toen het eerste boek (Boeken van de zieners, deel 1) net vertaald was en jemig wat een boek! Zelden heb ik zo'n dik boek in slechts enkele dagen uitgelezen, en ik lees echt graag! En gelukkig maar, want eenmaal begonnen bestaat de serie uit wel 16 fantastische dikke pillen die met het lezen alsmaar dunner lijken te worden!
Deze serie van de Wilde Regenlanden maakt deel uit van de serie, die vooraf gegaan wordt door twee trilogiën; De Boeken van de Zieners, gevolgd door de trilogie De boeken van de Levende Schepen en de trilogie; Boeken van de Nar.
De Wilde Regenlanden, die als enige bestaat uit een zalige vier boeken, wordt vervolgens opgevolgd met de afsluitende trilogie "De Boeken van Fitz en de Nar"
Moet je ze in deze volgorde lezen? Als je ze voor het eerst leest, raad ik aan van wel. Hoewel elke trilogie een eigen bloedstollend spannend verhaal bevat met tal van klifhangers en plotwendingen, maken ze deel uit van een onderliggend verhaal dat zich steeds verder ontvouwt.
Door de serie heen ben je niet alleen een mede avonturier maar ook een ontdekkingsreiziger die, door al die intriges, avonturen, lief, leed, magie en mystiek langzaam steeds dichter bij een oud mysterie en een alles omvattende waarheid komt.
Ik ben de serie dit jaar voor de tweede keer aan het lezen en het zal vermoedelijk ook niet de laatste keer zijn dat ik me, vol overgave, opnieuw in deze heerlijke wereld van Robin Hobb zal storten!
De complete serie is mijn absolute favoriet van alle series die ik in mijn leven gelezen heb. Een echte parel in mijn boekenkast!