Lezersrecensie
Frej, een titel dat je op het verkeerde been zet
Bij het zien van de mooie cover van Frej van Bastiaan Dolmans Krijg je niet meteen een idee van waar het boek over zal gaan. Bij het lezen van de titel van het boek verwacht je dat je een Fries boek gaat lezen of waarin het Friese woord de hoofdrol heeft. De subtitel geeft meer duidelijkheid en dan blijkt dat het boek niets met Friesland te maken heeft, ook al heeft de naam min of meer dezelfde betekenis.
De schitterende tekeningen in het boek maken het boek compleet. Het is mooi dat de illustrator van de tekeningen aan het begin van het boek uitleg geeft over hoe ze de tekeningen heeft getekend. Je krijgt daarmee een kijkje achter de schermen van het tekenproces.
Frej van Bastiaan Dolmans gaat over een jongen die na de dood van zijn vader uit huis wordt gezet door zijn moeder. Hij moet op zoek naar werk als knecht op een boerderij. Bij de eerste boerderij wordt hij hartelijk ontvangen, maar na een slecht jaar moeten de boer en boerin hem noodgedwongen laten gaan. Tijdens zijn zwerftochten ontmoet hij op een gegeven moment een wijze man die hem te hulp schiet en veel leert. Zonder hem was zijn leven anders heel anders vergaan.
Lees verder op https://www.boekenblog-van-ann.nl/blog/2767122_frej-bastiaan-dolmans .