Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Mooi kijkje achter de schermen van een arts in Afrika

Anneke Visser 30 juli 2025
Bij het zien van de mooie cover van De dokter en de weggelopen naald van Bart Wolf krijg je het gevoel dat je een verhaal over Afrika, of dat het verhaal zich in Afrika afspeelt, gaat lezen. Het is mooi dat de cover via de zijkant op de achterkant doorloopt.
Bij het lezen van de titel schiet je in de lach. Het is dat het boek overduidelijk geen stripboek is, want het zou zomaar een nieuw avontuur van Suske en Wiske kunnen zijn. Voor zover bekend hebben de vrienden geen avontuur met een dokter en een weggelopen naald, maar je weet maar nooit wat voor avonturen ze gaan beleven en dan zou dit zomaar een avontuur voor ze kunnen zijn.
In ieder geval heeft dit boek dus niets met Suske en Wiske te maken. Pas tegen het eind van het boek wordt duidelijk wat er met de titel wordt bedoeld en moet je, of je nu wilt of niet, erom lachen. Je bedenkt dan meteen dat het een typisch avontuur voor Suske en Wiske had kunnen zijn.
In De dokter en de weggelopen naald van Bart Wolf is Elias in Afrika gearriveerd en gaat als arts aan de slag. Helaas moet hij zijn verwachtingen bijstellen en heeft hij het niet zo op met zijn baas die erg autoritair is en marxistisch-leninistische beginselen bij wil brengen bij het personeel van het districtsziekenhuis.

Lees verder op https://surfingann.blogspot.com/2025/07/de-dokter-en-de-weggelopen-naald-bart.html .

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Anneke Visser