Lezersrecensie

Als ik blijf


Famke0601 Famke0601
26 mrt 2024

Als ik blijf

Een heel mooi verhaal dat je over de mensen om je heen en jezelf laat nadenken.

Het boek gaat over Mia van 17 jaar. Haar passie is de cello, tot tegenstelling van haar ouders die rockers zijn. Zo vaak mogelijk oefent ze in het muzieklokaal op haar cello, dan is ze in haar eigen wereld met de prachtige noten van de cello. Haar leven loopt op rolletjes: ze is smoorverliefd op haar vriendje Adam en ze mag zelfs naar het conservatorium. Tot ze op een sneeuwige dag in een auto-ongeluk terecht komt. Waar zijn haar vader en moeder? En nog belangrijker: waar is haar broertje? En dan ziet zichzelf, ze kijkt naar haar eigen lichaam, het ligt daar zo eenzaam in de berm. Wat moet ze doen om terug in haar lichaam te komen? Wilt ze eigenlijk nog wel terug?

In dit boek lees je hoe Mia belangrijke keuzes moet maken. Ze leert zichzelf en haar vrienden & familie beter leert kennen. Je kan makkelijk inleven in het verhaal van Mia, omdat het vanuit een ik-vorm geschreven. Het voelt alsof je tijdens het lezen daadwerkelijk in het boek zit, de emoties voelen heel echt aan en zijn goed beschreven. Dat geeft herkenning waardoor het lezen nog leuker wordt.
Verder wordt er gebruik gemaakt van een niet-chronologische-non-lineaire vertelling met veel flashbacks. Dit werkt heel fijn bij het lezen, omdat je dan wat meer achtergrond krijg van Mia. Het leuke aan dit boek vind ik dus ook dat je steeds meer over Mia te weten komt. Aan het begin weet vrij weinig over haar, maar bij elke flashback leer je weer een beetje meer over Mia.
Het boek is leest, ondanks dat het zo’n heftig verhaal is, heel makkelijk weg. Bij elke zin die ik las werd ik meer nieuwsgierig naar hoe het ging eindigen.

Als ik blijf is geschreven door journalist en wereldreiziger Gayle Forman en uitgebracht op 2 april 2009. Inmiddels is dit boek ook verfilmt en is er een deel ll gemaakt (wacht op mij), het staat zeker op mijn to do lijstje om ze een keer te kijken/lezen! De oorspronkelijke uitgever is Dutton books (oorspronkelijke titel: If i stay) en het boek is vertaald door Willeke Lempens.

Het is één van de mooiste boeken die ik tot nu toe heb gelezen, dus ik raad hem zeker aan.

Reacties

Meer recensies van Famke0601

Boeken van dezelfde auteur