Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Kakelen kan iedereen. Maar eieren leggen is wat anders. (Iedereen kan roepen wat ie wil, maar bewijs het maar eens)

Fred Leest 16 juni 2024
Naar aanleiding van een tip hier op Hebban las ik dit beeldrijke mysterie over rechter Ooka die onderweg van Decima naar Edo een moord moet oplossen.

Gedurende de reis komen er haikoes en andere poetische uitingen en (pseudo-)wijsheden voorbij: Je moet geen vlieg van het hoofd van je vriend wegjagen met een hakmes.

Tussen de bedrijven door lezen we over de belangrijke functie die de nederlanders met hun handelspost Decima (nu Dejima genoemd) jarenlang in Japan behielden. Veel westerse wetenschap kwam via Decima Japan binnen en werd door de Rangakoesja (Rangaku-geleerden) doorgegeven naar het eigen volk.

Een beetje uitleggerig ala Sherlock Holmes is de plotbeschrijving wel op papier beland maar het korte verhaal was toch erg vermakelijk om te lezen. Doet ook wel een beetje denken aan het minder literaire werk over rechter Tie van Robert van Gulik.

Geschreven voor de boekenweek van 1973.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Fred Leest