Lezersrecensie
Toch wel speciaal verhaal!
Ik heb interesse voor verhalen, die oorlogsgerelateerd zijn, dus wou ik dit boek ook wel lezen. De recensies waren ook wel positief.
Ik was onmiddellijk gepakt, maar hoe verder ik begon te lezen hoe meer ik dacht dat het toch een minder verhaal zou worden. Ik had ook mijn twijfels bij de korte inhoud, ik had wel een ander verhaal verwacht. Op een bepaald moment had ik de indruk dat het warrig begon te worden. Maar het is volledig gedraaid en halverwege kon ik het boek niet meer wegleggen.
Het boek is opgebouwd uit meerdere verhaallijnen en soms vraag je je wel af wat de gemeenschappelijke deler zal worden. Aan de hand van briefjes krijg je een beeld van de ontberingen in de concentratiekampen.
'De meisjes van Ravensbrück' is een speciaal verhaal, uiteindelijk wel heel aangrijpend en een meer dan geslaagd debuut.