Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een mysterie vol GROTE habbekratsen!

jufAafke 12 augustus 2024
Wisten jullie dat 'habbekrats' een kleinigheidje, iets wat financieel niet zoveel voorstelt, betekent?
Als je hotel habbekrats gelezen hebt, weet je dat je het boek eigenlijk net het omgekeerde is: het stelt heel veel voor!

Je krijgt o.a. een gedetailleerde voorstelling van alle personages in het boek. De hoofdstukken zijn immers zo opgebouwd dat elk personage of elke verdachte wordt belicht. Dit doet Rik Peters op een grappige en vlotte manier. Je trekt letterlijk wenkbrauwen op, terwijl je aan het lezen bent. Zo van, staat hier nu echt dat een rat twee minuten lang de restjes eten uit de tanden van poetsman Bert pulkt? En zo van, hoe in godsnaam kan dokter Leefwel zijn neus zo hard rondzwiepen dat het net een tornado in het midden van zijn gezicht is? Hij vergelijkt elk personage ook met insecten, want het hoofdpersonage verzamelt deze kleine kriebelbeestjes. Een echt goede vondst!

De illustraties vormden voor mij ook echt een meerwaarde. Ze prikkelen je fantasie en zorgen dat je als lezer nog sterker betrokken wordt. Je voelt je bijna een gast in het hotel die even een rondleiding krijgt en mag binnenkijken in elk hoekje van het hotel

Hij weet van de start een soort cluedo-gevoel op te wekken, want er is een lijk gevonden in hotel Habbekrats en wie oh wie zou er iemand vermoord hebben in het hotel waar alles normaal heel gewoon is?

Hotel Habbekrats stelt dus wel degelijk heel veel voor. En toegegeven, er zitten kleinigheden in, maar ik zie ze als kleine details die het boek mee GROOT maken!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van jufAafke