Lezersrecensie
Beklemmend en hoopgevend
Mijn wens was eigenlijk het boek in het Engels te lezen. Maar met de kinderboekenweek en net een extra toegevoegd hoofdstuk overstag gegaan voor de vertaling.
Indrukwekkend relaas waarbij niets aan je fantasie overgelaten hoeft te worden door de expliciete stukken rondom de bombardementen, de schade, het leed. De trauma's en wat dit met de mens doet.
Onwaarschijnlijk pijnlijk hoe in elke oorlog of geweldadig conflict onschuldige burgers het slachtoffer worden.
Hoe pijnlijk actueel met al t geweld wat zich ju afspeeld uit naam van religie of overtuiging dat een stuk land van jou is.
Humaan is het niet.
Het mooie aan dit verhaal, is de hoop en de liefde. Ondanks of dankzij alles overwint de liefde en hoop. Hoe klein ook is dat hopelijk de redding voor de mensheid.
Iedereen zou dit boek moeten lezen en Salama en Kenan in je hart sluiten.