Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Simpelweg indrukwekkend!

Marco Westrik 03 april 2018
Vaak als een boek gehypet wordt, als je er veel over leest op internet, regelmatig iets over ziet op TV, dan valt het in de praktijk toch wat tegen. De verwachtingen zijn dan te hoog. Zeker als je in al die berichten de afloop van het boek al terugvindt: de hoofdpersoon leeft nog, en overleeft dus duidelijk alle ontberingen die hij in het boek meemaakt!

Frank Krake krijgt het voor elkaar dat je toch gespannen doorleest, ondanks dat je de afloop al weet. Het gaat er nu niet zozeer om wat er gebeurt, maar hoe het gebeurt! Iemand omschreef het als: "als een jongensboek", maar dat doet het verhaal, de hoofdpersoon en de auteur geen eer aan.

Het is een meeslepende roman geworden, waarin perfect tot uiting komt hoe bij sommige mensen in geval van oorlog het beste naar boven komt, maar bij velen het slechtste. De beestachtige gedragingen van zowel bewakers als ook gevangenen gaat door merg en been. Op een rauwe en pure manier beschreven, niks geromantiseerd, gewoon zoals het was. Dat maakt van dit boek een intrigerend en schokkend relaas van een gewone Amsterdamse jongen, die in de hel belandt omdat hij niet wil werken voor de Duitse bezetters.

Al met al een boek dat je niet in je koude kleren gaat zitten. Een absolute aanrader!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Marco Westrik

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.