Lezersrecensie
Langdradig vervolg op de cirkel
Van de Cirkel van Dave Eggers heb ik echt genoten. Hoe al die apps het leven van de hoofdpersoon beïnvloeden en maken, parallellen zijn te leggen met onze eigen wereld nu.
Vol enthousiasme begon ik dan ook aan het Alles. Hier gaat het verhaal van de Cirkel verder. Inmiddels is het bedrijf nog groter geworden en heet het Every. Every is bepalend in ieders leven: met apps wordt sociaal gedrag gemonitord en dus gevormd en bepaald.
De hoofdpersoon Delaney wil hier samen met haar partner in crime een einde aan maken en Every ten gronden richten.
Wederom worden vergaande digitalisering van het leven en de invloed van software geschetst. Alleen, voor mijn gevoel, vele malen langdradiger dan in de Cirkel. Dat maakt het niet leuker lezen en doordat bepaalde gebeurtenissen zo worden uitgekauwd schiet de auteur voor mijn gevoel zijn doel voorbij, te veel herhaling.
Waar de beschreven digitalisering in de Cirkel nog onder mijn huid kon gaan zitten, de kriebels gaf, is dit in het Alles te gekunsteld beschreven.