Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Zoektocht met onbeantwoorde vragen

MartinBlaas 28 juni 2025
Verwacht geen duidelijk opgezette roman met een helder plot. Oroppa is een bundeling van verhalen en vertellingen, in meer of mindere mate verbonden door de hoofdpersoon van het boek. In verschillende delen, met steeds andere karakters in de hoofdrol, wordt een beeld geschetst van levens in Amsterdam, Parijs en Tunis. Karakters die hun wortels hebben in de Maghreb. Het eerste deel is meteen ook met afstand het beste deel in mijn ogen. Wervelend, dynamisch, vragenopwekkend. Vragen die helaas niet allemaal beantwoord worden.

Een deel van de verhalen verdient meer dan een deel(tje) in dit boek. Een eigen boek of meer beantwoording van opgeroepen vragen? Wellicht, de kracht van het boek zit ook in de opengebleven vragen en onbegrepen motivaties van de karakters.

Helaas komt er geen antwoord op de vraag hoe het kan dat Hind en Irad aan het einde van deel 1 beantwoorden aan de wens van Salomé, zonder dat zij van deze wens wisten.

Een goed interview met de schrijfster in dagblad Trouw (21 maart 2025) geeft naar mijn idee antwoord op de vragen en onduidelijkheden die veel recensenten op deze site hebben.

Velen schrijven ook over een rommelige schrijfstijl en onduidelijke ik-persoon. Dit herken ik totaal niet. Op de stijl is weinig aan te merken.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van MartinBlaas

Gesponsord

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs