Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Het verhaal maakt de belofte niet waar

Paulien Mokveld 04 augustus 2025
Het verhaal gaat over Emile die de diagnose jong-alzheimer krijgt. Hij besluit een reisgenoot te zoeken om in de tijd die hem nog rest met een camper te gaan reizen. Op zijn oproep reageert Joanne, een jonge, mysterieuze vrouw. Samen gaan ze met de camper op stap richting de Pyreneeën.
Het verhaal meandert van het leven van Emile, zijn verloren liefde, zijn ouders, zijn beste vriend, naar de reis die hij maakt met Joanne die vol zit met allerlei spreuken en citaten en die dagelijks mediteert. Langzamerhand kom je ook steeds meer over haar leven te weten.
Het verhaal gaat traag, maar is niet onplezierig. De ziekte van Emile wordt wel wat vreemd beschreven en is geen afspiegeling van de ziekte van Alzheimer bij jonge mensen.
Het gaat veel over eenvoudig en mindfull leven en een zijn met de natuur.
Aan het einde van het boek komt het toch nog redelijk goed met de personages, behalve dan met Emile.
Het is een makkelijk leesbaar boek, maar het maakte voor mij niet waar wat er over werd beloofd. Ik vond het geen prachtig boek, daarvoor hing het iets te veel aan elkaar van clichés en voorspelbaarheden.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Paulien Mokveld

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.