Lezersrecensie
Midzomerzee
Han neemt ons in deze novelle mee in twee werelden. De wereld van Kjell en de wereld vol trollen. De auteur weet met zijn beeldende woorden een mooie wereld neer te zetten. Kjell wordt tijdens zijn reis geconfronteerd met zijn verleden. Hier krijgen wij ook passages van te lezen. Het verleden heeft ervoor gezorgd dat Kjell onzeker is. Hij vlucht met enige regelmaat in een droomwereld waarin hij kan fantaseren over zijn idealen en verlangens.
Tijdens zijn reis op het cruiseschip komt Kjell in aanraking met andere passagiers. Een van deze medereizigers weet hem te integreren en hierdoor raakt hij in de ban. Maar hij weet geen contact met haar te leggen. Dit zorgt ervoor dat hij zijn droomwereld weer betreed en daarin kan verdwalen. Kjell maakt als persoon tijdens zijn reis een enorme groei door.
Zoals ik eerder al benoem heeft Han een beeldende schrijfstijl. Dat maakt dat ik me helemaal kan verliezen in de wereld van de trollen. Daar is Eskil de tegenhanger van Kjell en helaas ervaart hij ook dezelfde problemen die Kjell in het echte leven ervaart. Durven zowel Eskil als Kjell hun problemen te bestrijden? Dat is de vraag waar je als lezer achter komt.
Een novelle die zich makkelijk laat lezen door de schrijfstijl van Rutten. Hij weet me in dit korte verhaal mee te nemen naar twee werelden, die me beide weten te boeien.