Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Uitnodiging tot reflectie

Rene 26 juli 2022
Soms is een boek de moeite waard omdat de zinnen en beelden mooi en poëtisch zijn. Soms is een boek bijzonder omdat het spannend is en een plot je vooruit brengt. Soms ook gaat een boek voor je leven vanwege de mensen en hun onderlinge relaties en verhoudingen. Dat laatste geldt zeker voor dit boek van Amin Maalouf, maar deze roman biedt meer, veel meer. Het zet je op een ander been, haalt je uit je dagelijkse perceptie van de actualiteit en draait de wereld om. Zoals de flap vertelt: “De schipbreuk der beschavingen lijkt een feit. Wie gaat de wereld redden?” Amin vraagt met dit boek van je om na te denken over je eigen waarden, over de prioriteiten die we als mensen, als naties en als mensheid stellen. Dat doet hij op een fijnzinnige en krachtige manier, met een striptekenaar, met een vrijwel onbewoond eiland, een vrouw, een fluisteraar bij de macht, en een onverwachte broederschap. Het verhaal zette mij in ieder geval steeds meer en sterker aan het denken. Veel plezier met lezen!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Rene

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.