Lezersrecensie
‘wetenschap’
Begint zijn boek met dat hij onder andere geschoold is in het doen van onderzoek. Heeft een onderzoekspopulatie van 100 mensen. De uitspraken ‘20% heeft …’ gaat het dus over 20 mensen?! Daar kan je geen betrouwbare/valide uitspraken over doen. Gooit met verschillen als ‘bovengemiddeld’, van een gemiddelde van 100 mensen? En zijn de verschillen dan ook daadwerkelijk significant?
Heeft voor en na cijfers, terwijl hij hen gesproken heeft ná het afvallen. Kortom er valt geen ‘betrouwbaar’ voor-cijfer te geven want zijn onderzoekspopulatie hebben die cijfers gegeven in het licht van hun verandering.
‘Mensen van elk continent’ (uitzondering Antarctica). Héél theoretisch kan je dat stellen als je drie personen uit Zuid-Amerika hebt. Maar, opnieuw, zo’n uitspraak zou je niet doen als je daadwerkelijk goed geschoold was in wetenschappelijk onderzoek.