Beeld verplaatst

Literatuur & Romans

Is de wereld een meneer of een mevrouw? Zou er een supermarkt kunnen bestaan waarin ál het denkbare te koop is? Hoeveel goden kan een mens verdragen, maar belangrijker nog: hoeveel mensen kan een god verdragen? Kun je heimwee hebben naar een gedachte?
Het is maar een greep uit de vragen die de basis vormden voor de gedichten die Joost Zwagerman in de loop der jaren maakte bij het werk van kunstenaars. Vaak resulteerde die samenwerking in een tentoonstelling, een bibliofiele boekuitgave of een andere, meestal beperkt verspreide publicatie. Beeld verplaatst bevat een selectie uit de gedichten, plus twee prozateksten, en is een ode aan de kunst van het kijken.

Met werk van o.a.:
Brecht Swaanswijk
Sandra Derks
Marlene Dumas
Rob Scholte
Harald Vlugt
Pieter Bijwaard
Koos Breukel
Hans op de Beeck
Emo Verkerk
Paul Blanca
Erwin Olaf
Aldert Mantje
Charlotte Dumas

[Rechter binnenflap:]

Joost Zwagerman (1963) schreef meer dan vijfentwintig boeken. Voor zijn gehele oeuvre ontving hij in 2008 de Gouden Ganzenveer.

ISBN 978 90 295 7239 2

www.arbeiderspers.nl
www.joostzwagerman.nl

Uitgeverij
Singel Uitgeverijen
Uitgegeven als
Hardcover
Eerste editie
01-03-2010
Laatste editie
05-03-2010
Illustraties door
Brecht Swaanswijk
ISBN
9789029572392
Aantal pagina's
152
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht