Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

De mens is geen plaag

In 'De mens is geen plaag' betoogt Cees Buisman dat er best plaats is voor 10 miljard mensen op aarde, zoals de voorspelling voor het jaar 2100 luidt, als de westerse wereld maar stopt met het focussen op eigen gezondheid en welvaart, en in plaats daarvan serieus aan de slag gaat met het verkrijgen van meer bewustzijn.
In dit essay analyseert Buisman scherpzinnig enkele van de problemen waarvoor de wereld zich gesteld ziet, voornamelijk het gebrek aan zoet water, rekent hij af met clichés en komt hij met onverwachte, positieve oplossingen. Overbevolking is niet het probleem, het effect van ons handelen op de rest van de wereld heeft veel meer invloed. 'Terug naar de natuur' is niet de oplossing, evenmin als het geloof in de wetenschap of het ontwikkelen van technologieën die tegen de natuur ingaan. Het lijkt erop dat de groei van de mensheid af zal hangen van de groei van ons bewustzijn: dus 10 miljard of de zondvloed.
Cees Buisman studeerde waterzuivering en daarnaast bedrijfskunde, communicatieleer en toegepaste integrale psychologie. Zijn hele leven heeft hij gewerkt aan nieuwe milieutechnologieën voor het zuiveren van allerlei afvalstromen, die worden toegepast over de hele wereld. Dit heeft hij gedaan vanuit posities bij zowel het bedrijfsleven als de universiteit. Buisman is directeur van Wetsus, Europees centrum voor duurzame watertechnologie, en hoogleraar biologische kringlooptechnologie aan Wageningen Universiteit.
Toon details

Schrijf een recensie

Is De mens is geen plaag het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Boeken van dezelfde auteur

Reageren op De mens is geen plaag

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.