De vijfde dag

Literatuur & Romans

Een roman die je tot op het bot verkleumt, over de strijd tussen natuur en mens in de polder
In de nieuwe polder bij Lelystad schitteren de vissen in de vijvers van viskwekerij De Vijfde Dag. Nederland is in opbouw. Mannen gaan weer vissen maar de visstand is laag; de kwekerij is een schot in de roos. Als de eigenaar van De Vijfde Dag ziek wordt, neemt zijn dochter Sylvia de leiding van het bedrijf over. Ze ondervindt niet alleen tegenwerking van de gemeente die de kwekerij als een gevaar ziet voor het milieu, ook de natuur lijkt in opstand te komen. De Vijfde Dag wordt geteisterd door zwermen aalscholvers die mens en vis bedreigen.
Is Sylvia wel opgewassen tegen deze oerkracht? En hoe moet ze optreden tegen het aalscholvergeweld?
Frank Noë kruipt in de huid van Sylvia om het verhaal van de kwekerij te vertellen. In zijn heldere, rake taal laat hij je de snijdende wind en de kou voelen, het gekrijs van de vogels horen en sleept hij je mee in Sylvia's strijd tegen de natuur. Frank Noë (1959) studeerde psychologie en werd na publicatie van zijn zesde roman hoofdredacteur van het blad Schrijven. Frank is een onderzoeker die verhalen ziet waar anderen ze niet zien. Zijn nuchtere toon koppelt hij aan een sterk beeldend vermogen.
De pers over Het gemaal en Spellbound: 'Wie Het gemaal uitheeft, zal nooit meer zonder grinniken kunnen lezen over "de zegeningen van het poldermodel".' Pieter Steinz in NRC Handelsblad
'Hij verstaat de kunst van het spannend vertellen. Als lezer word je bovendien gegrepen door een doorlopende onderhuidse spanning, die de scènes aan elkaar rijgt.' NRC Handelsblad

Uitgeverij
Nieuw Amsterdam
Uitgegeven als
Paperback
Eerste editie
06-04-2015
Laatste editie
28-04-2016
ISBN
9789046818664
Aantal pagina's
192
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht