Jungle

Berichten uit transitland

Non-Fictie

Zomer 2015. De asielcrisis breekt los. Vluchtelingen belanden na een lange voettocht aan in onze regio. In het stadspark nabij de Dienst Vreemdelingenzaken in Brussel ontstaat een groot tentenkamp. In het noorden van Frankrijk barsten geïmproviseerde kampen uit hun voegen.
Ann Lamon sluit zich aan bij een hulpkonvooi dat goederen brengt naar de jungle in Calais. De leefomstandigheden zijn er precair. Toch zijn heel wat mensen vastberaden om van hieruit naar het Verenigd Koninkrijk door te reizen. De situatie loopt snel uit de hand. De winter doet haar intrede, officiële hulp blijft uit.
Het komt tot een opmerkelijke ontmoeting tussen Ann en de vrouwen op de vlucht. Ann luistert naar hun verhalen: de gruwelen van IS, mensensmokkel en de repressieve houding van de EU lieten ernstige trauma's na.
Nooit eerder werden vanuit de rauwe realiteit van de jungle analyses opgetekend over de invloed van mensensmokkelaars, overheidsinstellingen, burger-vrijwilligers en de bewoners.

Uitgeverij
Pelckmans uitgevers
Uitgegeven als
Paperback • Ebook
Eerste editie
05-09-2018
Laatste editie
19-11-2018
ISBN
9789460017209 • 9789460017216
Aantal pagina's
210
Taal
Nederlands
debuut

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht