Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Littekens

Het gedroomde Westen was een onbereikbare droom voor de gewone Bulgaar. Als je daar wilde wonen, moest je vluchten en de gevolgen daarvan dragen. Dat betekende: voor altijd afscheid nemen van familie en vrienden, zonder de mogelijkheid te hebben ze ooit weer te ontmoeten en contact te houden. Maar je moest eerst een vergunning hebben om naar het Westen te reizen.

De jonge vrouw Rada probeert zich in het Bulgarije van voor de val van de Berlijnse Muur te ontwikkelen als kunstenares. Ze moet aan allerlei regels voldoen en de ‘partij’ met zijn verspieders volgt alles wat ze doet. Langzamerhand krijgt ze erkenning voor haar werk en kan zich steeds beter en verder ontwikkelen. Een keerpunt in haar leven is haar ontmoeting met Alex, een toerist uit Nederland, waar ze verliefd op wordt en hij op haar. Door hem leert ze de vrije wereld kennen, tot dan toe onbereikbaar. Maar als de Berlijnse Muur valt, verandert alles.
In dit uitermate boeiende boek laat Milena Tzankova haar licht schijnen op een wereld waar langzaam de sfeer van controle en doem verdwijnt. Verontrustend als je ziet, hoe lang er nog heel veel van de oude machtsverdeling overblijft. Spannend en enerverend om te lezen wat er mogelijk is als de sluier wegtrekt.

Milena Tzankova is een Nederlandse kunstenares, oorspronkelijk afkomstig uit Bulgarije. Ze woont en werkt in Nederland vanaf 1992. Ze is afgestudeerd aan de Kunstacademie in Sofia in 1986 en wijdde zich aan schilderen en fotografie. Ze werkte tevens als docente tekenen en kunstgeschiedenis aan het Nationale Professioneel Gymnasium voor polygrafie en fotografie in Sofia. Haar artistieke wijze van uitdrukking varieert van het schilderen van landschappen tot het grafisch bewerken middels de computer en fotografie.
Milena is gefascineerd door de kleuren en vormen, door de natuur geschapen, die het onderwerp vormen van haar schilderijen en foto’s. Haar inspiratie put zij uit zowel de indrukken vanuit Bulgarije als in Nederland. Milena’s projecten hebben ook te maken met de complexe relatie in de gemeenschap en de relatie tussen mens en natuur. Momenteel is zij betrokken bij een project betreffende de naweeën van het vallen van het “ IJzeren Gordijn”, wat het lot van zoveel mensen heeft bepaald.
Toon details

Recensies (3)

Meer recensies

Schrijf een recensie

Is Littekens het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Reageren op Littekens

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.