Nederland valt aan

op weg naar oorlog met Indonesie, 1947

Non-Fictie

Doel was de Republiek Indonesië te onderwerpen en, vooral, de economische belangen van Nederlandse bedrijven veilig te stellen. De oorlog werd niet voor niets 'operatie Product' genoemd, al moesten we van onze regering spreken van een 'politionele actie'. Waarom begaf Nederland zich in die oorlog? Hoe kwam het dat een grote meerderheid van de bevolking erachter stond? En dat velen vonden dat het veel eerder en veel harder had gemoeten?

Over de aanloop naar de oorlog in Indonesië heeft Ad van Liempt alle mogelijke documenten achterhaald, brieven, dagboeken, notulen, geheime notities. Uit zijn meeslepende beschrijving wordt duidelijk dat niemand in staat was het onheil te keren: na de vernedering door Duitsland zouden we de wereld eens laten zien wat we konden. Het liep uit op een dramatische periode, die diepe wonden heeft geslagen in individuele levens en in de Nederlandse samenleving als geheel.Om nog maar te zwijgen van het enorme leed dat de Indonesiërs is toegebracht.
Met Nederland valt aan heeft Ad van Liempt opnieuw een schokkend en opzienbarend boek over oorlogvoerend Nederland geschreven. in juli 2012 zendt de ntr de gelijknamige documentaire uit.

Uitgeverij
Balans, Uitgeverij
Uitgegeven als
Boek • Ebook
Eerste editie
18-05-2012
Laatste editie
22-05-2012
ISBN
9789460034015 • 9789460035531
Aantal pagina's
223
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht