Oorlog met de salamanders

Literatuur & Romans

Hilarische, briljante afrekening met het nationaal-socialisme, communisme en racisme, maar vooral met het kapitalisme

Een drankzuchtige scheepskapitein ontdekt voor de kust van een Aziatisch eiland een reusachtige, intelligente salamandersoort, die hij als goedkope arbeidskrachten aan het werk zet. De dieren verspreiden zich over de wereld en worden steeds slimmer. Ze leren praten, weten aan wapens te komen en ontwikkelen zich tot Salamanders. Het duurt niet lang voordat ze de strijd met de mens aangaan. In dit meesterwerk zijn de lijnen naar onze tijd onontkoombaar: als geen ander weet Capek zijn lezers een spiegel voor te houden.
Capeks roman over de ondergang van de mensheid verscheen in 1936 en was een onmiddellijk succes: binnen een jaar verschenen er vertalingen in Duitsland, Frankrijk en Engeland; George Orwell vond er zijn inspiratie in voor Animal Farm.

'Karel Capek is terug.' NRC Handelsblad

'Sprankelende vertaling.' De Groene Amsterdammer

'Capek is zo'n schrijver die vele decennia geleden in een glasheldere stijl zijn licht liet schijnen over de grote, tijdloze vragen van het leven, in een roman die leest alsof de inkt nog nat is.' De Standaard

'Een meesterwerk, dat lang niet zo bekend is als het zou moeten zijn.' Philip Huff & Jeroen Woe over Een doodgewoon leven

Uitgeverij
Park Uitgevers
Imprint
Wereldbibliotheek
Uitgegeven als
Ebook
Eerste editie
09-02-2016
Laatste editie
09-02-2016
Vertaald door
Irma Pieper
ISBN
9789028442276
Aantal pagina's
254
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht