Advertentie
Runa

Runa

123
Rank 9335 Gelezen 140 Aan het lezen 10 Wil ik lezen 132 Favoriet 10 Recensies 15
Thrillers & Spanning Lijsten 3 Spots 3 Top25's 7   Topics 0

Voor fans van The Knick en Shutter Island!

Parijs, 1884. OP de neurologische afdeling van de enorme Salpetrière-kliniek, voert dokter Charcot experimenten uit op hysterische patiënten. Op een dag wordt het jonge meisje Runa bij de kliniek afgeleverd: een meisje dat niet vatbaar lijkt voor alle bekende behandelmethodes. De artsen dompelen haar in ijsbaden, of binden haar dagenlang vast op bed, maar niets lijkt dit diep verwarde meisje te kunnen helpen.

Jori Hell, een Zwitserse student geneeskunde, ruikt een mogelijkheid om te promoveren en stelt iets voor aan dr. Charcot wat tot dat moment als ondenkbaar gold. Als eerste arts wil hij de waanzin rechtstreeks uit de hersenen van een patiënte snijden, met alle risico's van dien.

Als er door heel Parijs onheilsspelende boodschappen opduiken en kort daarna lijken gevonden worden van mensen die op schokkende wijze om het leven gebracht zijn, stelt de politie een onderzoek in.

Genre
Thrillers & Spanning
Literaire thriller
Aantal pagina’s
608
Uitgeverij
Karakter Uitgevers BV
Laatste editie
24 mei 2016
ISBN
9789045211664 , 9789045211763 , 9789045212630
+



Boekinformatie wijzigen

Andere media

VN:

Topics


Start een topic voor discussies met andere lezers, vragen over boeken of het delen van leuke trivia over boeken of auteurs.

Start een nieuw topic

Recensies

Keuze van de redactie

Afgrijselijke geschiedenis

door: Anna Bakker 3 reacties

Een indrukwekkend verhaal […] een grondig onderzochte roman luidt een uit het Duits vertaalde quote op de losse kaft die om het hardcoverboek zit. Bedoeld wordt natuurlijk dat er grondige research verricht is voor de roman. Ook slordig is de vermelding 'Winnaar Lesepreis 2015': het is Leserpreis en...

Greet Braem Hebban Recensent

Fascinerend en intrigerend, een verbluffende roman!

door: Greet Braem 2 likes
‘Runa’ is het debuut van de Duitse Vera Buck, een boek dat in Duitsland op groot enthousiasme onthaald werd. Het boek is niet in één hokje onder te brengen, de term ‘historische spannende roman’ dekt allicht best de lading, al is een bepaald thrillergehalte wel degelijk aanwezig. Het...

gruwelijke wantoestanden in de toenmalige psychiatrische ziekenhuizen

door: Heidi 2 likes
Een roman gebaseerd op historische feiten. Hallucinant hoe men toen dacht over psychiatrische behandelingen, gruwelijk en in feite pure horror. Jonge vrouwen worden publiekelijk vernederd en seksueel mishandeld. Hun lichaam wordt te pas en te onpas aangeraakt en gepenetreerd, manueel of met...

Dit is voor mij een van de beste thrillers van 2016!

door: Natasja (Tazzy) J. 2 likes
*Hier kwam men niet om te genezen maar om te sterven* Deze zin zegt al veel…..Dit boek gaat over een kliniek (in Parijs) in het laatste deel van 1800. Het is ruim 120 jaar geleden. Maar in dit boek is de kliniek springlevend en gruwelijk echt. Veel mensen kregen het stempel op hun hoofd dat ze...

Wat ik nou vind van 'Runa'?

door: BibliophileSan 1 like
Dit boek kocht ik doordat ik de tekst op de achterflap enorm fascinerend vond. Vervolgens las ik overal zulke verschillende meningen over het boek, dat ik besloot het even een tijdje te laten liggen om er dan later, onbevooroordeeld, in te beginnen. Dat duurde dus een paar jaar, maar goed, nu was...

niet te vatten

door: Leentje Adriaensen 1 like
Gelezen voor hebban 1.1. ...met Parijs als decor Dokter Charcot en de kliniek hebben daadwerkelijk bestaan, net als zijn omstreden manieren om hysterie bij vrouwen te behandelen. Het verhaal is grotendeels fictie, maar wetende dat een groot gedeelte ervan vroeger, aan het einde van de 19e eeuw,...

Een boek met 2 kanten

door: Laura19907 1 like
In een kliniek in Parijs worden experimenteren uitgevoerd op hysterische vrouwen. Johann Richard, kortweg Jori werkt hier en werkt in deze kliniek. Op een dag komt Runa binnen die nergens gevoelig voor lijkt en Jori is geïnteresseerd in haar. Hoe komt het dat ze nergens gevoelig voor is? Hij ruikt...

Een gruwelijk, luguber, schrijnend en mensonterend verhaal dat niet weg te leggen is.

door: Cindy Strijkers- Brakel 1 like
‘Waar anders vinden we zoveel geschikt materiaal voor dit soort proeven? We zijn met andere woorden in het bezit van een rijk voorzien, levend pathologisch museum’                         Jean-Martin Charcot (1825-1893)                         ...

Een blik op de duistere geschiedenis van de psychiatrie

door: Naatje 1 like ebook
Dit boek schetst een beeld van de psychiatrie rond 1880. In die tijd werd er nog veel geëxperimenteerd op patiënten en de methoden die gebruikt werden zouden in de huidige tijd als onmenselijk beschreven worden. Desondanks is het niet moeilijk voor de lezer om zich in de wereld van de jonge arts...

Realistisch beeld van de psychiatrie in de 19e eeuw!

door: Carpe librum 1 like
Dit was een fantastisch boek, een mix van realiteit en thriller. Je hebt het gevoel dat je werkelijk in Parijs bent rond 1883. Dit is een van de betere boeken die ik gelezen heb dit jaar!

Een uniek boek in een unieke setting, bizar!

door: Patrice van Trigt 1 reactie 1 like
Dokter Charcot is een grootheid in Europa als het aankomt op de ontwikkelingen in de moderne neurologie anno 1884. Zijn colleges in het Salpêtrière zijn beroemd en iedere arts, toekomstig of gevestigd, wil deze dan ook bijwonen. De colleges zijn omstreden maar geliefd, Charcot waant zich een...

Een indrukwekkende openbaring!

door: Mieke Schepens 1 like
Jori (Johann Richard) Hell, een jonge medicijnstudent uit Zürich, komt eind negentiende eeuw naar de Salpêtrière-kliniek in Parijs om onder de beroemde neuroloog dokter Jean-Martin Charcot te promoveren. Een operatie aan de hersenen van een hysterisch meisje zal zijn thesis worden. Maar dit...

Runa

door: Anneke 1 like
De vroegere behandeling van vooral vrouwelijke psychiatrische patienten is echt heel schokkend om te lezen. Ook nadat het boek is uitgelezen is er nog veel om over na te denken...

Tegenvaller

door: J.C.G.J. van der Linden 1 like
(Let op; spoiler!!) Bij aanschaf van het boek was ik voornamelijk geïntrigeerd door de geschiedenis van de psychiatrie. Ik zag al helemaal voor mij hoe dit verhaal zich zou ontwikkelen. Helaas, niets is minder waar. Het begin is op zich veelbelovend, maar Buck laat voor mij veel vragen open....

Geen thriller, wel een lugubere psychologische roman

door: Wendy Koedoot 1 like
Dit verhaal speelt zich af in het Parijs van 1884. In de bekende Salpetrière-kliniek, worden op de neurologische afdeling experimenten uitgevoerd met hysterische patiënten. Dokter Charcot is de leider van dit experiment. Op een dag wordt Runa binnen gebracht. Een meisje dat niet vatbaar lijkt te...

Schrijf een recensie

Registreren Inloggen met Facebook