Wilhelm II in Nederland 1918-1941

Dagboekfragmenten bezorgd door Jacco Pekelder en Wendy Landewé

Non-Fictie

November 1918: de Eerste Wereldoorlog is verloren en in Duitsland regeert de revolutie. Keizer Wilhelm II vlucht naar Nederland. Daar brengt hij de rest van zijn leven in ballingschap door, eerst op Kasteel Amerongen en vervolgens in Huis Doorn.
Sigurd von Ilsemann, Wilhelms vleugeladjudant, blijft al die jaren zijn naaste steun en toeverlaat. Met Pruisisch plichtsbesef maakt Ilsemann notities van Wilhelms denken en doen. Het resultaat is een aangrijpend portret van een gevallen halfgod, hunkerend naar een terugkeer op de troon.
Deze editie biedt een nieuwe, Nederlandstalige versie van de door Ilsemann met veel inlevingsvermogen en melancholie opgetekende dagboekfragmenten. Ze bevat een groot aantal onbekende foto's en een wetenschappelijke inleiding. Veertien studenten van de Universiteit Utrecht werkten aan deze uitgave mee.

Jacco Pekelder is universitair docent aan de Universiteit Utrecht en bijzonder hoogleraar aan de Universität des Saarlandes & Wendy Landewé is conservator van Museum Huis Doorn

Uitgeverij
Aspekt B.V., Uitgeverij
Imprint
Aspekt B.V., Uitgeverij
Uitgegeven als
Paperback • Ebook
Eerste editie
07-06-2021
Laatste editie
07-06-2021
ISBN
9789461534378 • 9789464246773
Aantal pagina's
600
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht